Reklama
Reklama

Mówią, że ta roślina przynosi szczęście. Każdy powinien mieć ją na parapecie

Wiele osób przypisuje roślinom nie tylko funkcje dekoracyjne, ale i także właściwości magiczne. Wśród tych gatunków, znajduje się również wawrzyn szlachetny, znany częściej pod postacią liści laurowych dodawanych do potraw. W jego moce wierzono już w starożytności. Sprawdź, dlaczego warto umieścić tę roślinę na swoim parapecie.

Od tysięcy lat wawrzyn szlachetny określany jest jako roślina odpędzająca nieszczęścia i przynosząca wiele dobrego dla domowników. Właściwości drzewka laurowego jest naprawdę wiele i warto docenić tę roślinę. Co więcej, świetnie będzie się ona prezentowała na naszym parapecie. Dowiedz się więcej o właściwościach wawrzynu.

Ta roślina od lat była talizmanem odganiającym nieszczęścia

Wawrzyn szlachetny od tysięcy lat uważany był za roślinę, która skrywa w sobie magiczne moce. Od zamierzchłych czasów liście laurowe traktowane były jako talizman, który chroni przed niefortunnymi zdarzeniami.

Potwierdzeniem dla obecności tej rośliny w dawniejszych wierzeniach, jest grecka nazwa tego okazu, która brzmi dáfni. Nawiązuje ona do słynnego mitu o Daphne, która chcąc uchronić się przed Apollem, została zamieniona w drzewo laurowe przez Gaję. Sprawiło to, że Apollo uznał laur za świętą roślinę, a w rezultacie, jego liści używano do przygotowywania wieńców dla zwycięzców igrzysk olimpijskich.

Co więcej, Grecy wierzyli, że w miejsce, w którym rośnie wawrzyn, nie może uderzyć piorun. Dzięki temu wiele osób zaczęło umieszczać to drzewko w swoim ogrodzie oraz doniczkach, wierząc, że uchroni ono domowników przed nieszczęściami. Tak pozostało do dziś.

Czytaj również: Wyrażają szacunek, rozpacz i tęsknotę. Czy znasz symbolikę kwiatów na Wszystkich Świętych?

To nie jedyne właściwości magiczne tej rośliny. Dlaczego warto mieć ją na swoim parapecie?

Jednak odpędzanie nieszczęścia to nie jedyna właściwość, jaką przypisuje się wawrzynowi. Według wierzeń liść laurowy przyciąga szczęście i fortunę.

Dawniej suszone liście tej rośliny wkładano pod poduszkę, dzięki czemu miały one przyciągać dobre i prorocze sny. Zaleca się także, aby drzewko laurowe ustawić w miejscu swojej pracy, albo zawiesić przy biurku kilka gałązek tej rośliny. Ma ono nam pomóc przyciągnąć klientów i zwiększyć przypływy pieniędzy do firmy.

Co więcej, wierzy się również, że liście laurowe umieszczone w kieszeni spełniają marzenia, a włożone do portfela, przyciągają pieniądze. Oprócz tego, chcąc chronić nasz dom przed nieszczęściem, powinniśmy za przykładem naszych przodków, ustawić wawrzyn w doniczce na parapecie. Nie zapominajmy o niego również odpowiednio zadbać. Musi on zostać umiejscowiony na mocno nasłonecznionym miejscu i potrzebuje umiarkowanego podlewania. Powinien być nawadniany tak, aby ziemia w doniczce zawsze była lekko wilgotna.  

Zobacz też:

Na Dzień Matki kup mamie te kwiaty. Długo postoją w wazonie

Podlewaj tym budleję Dawida. Efekt zachwyci nie tylko motyle 

Mówią, że to najwytrzymalsze kwiaty. Dobrze znoszą nawet upał i suszę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe