Reklama
Reklama

Hiacynt w doniczce przechyla się na bok? Nie potrzebuje podpory, tylko zmiany miejsca

Hiacynty zwiastują wiosnę i pięknie wyglądają w doniczce, zdobiąc nasze pomieszczenia. Jednak, aby mogły one zdrowo się rozwijać i zakwitać, potrzebują odpowiednich warunków. Warto więc wiedzieć, jak o nie dbać i co zrobić, gdy zaczynają się przechylać. Sprawdź, jak temu zaradzić i co należy zapewnić swoim kwiatom.

Hiacynty to nieodłączny symbol wiosny i Wielkanocy. Często jednak podczas ich uprawy doniczkowej, zaczynają się one przechylać na jeden bok. Wtedy to musimy wykonać jedną prostą czynność, która pozwoli temu zaradzić. Podpowiadamy, jak zadbać o hiacynty, aby cieszyć się nimi dłużej niż przez jeden sezon.

Jak dbać o hiacynty w doniczce? O tym musisz pamiętać

Hiacynty uprawiane w doniczce nie mają dużych wymagań, jednak musimy zadbać o kilka kwestii pielęgnacyjnych, aby mogły zdrowo się rozwijać. Z racji tego, że są to rośliny wieloletnie, warto odpowiednio się o nie zatroszczyć, aby mogły zdobić nasz dom dłużej niż przez jeden sezon.

Przede wszystkim należy zapewnić im odpowiednią temperaturę, która powinna mieścić się w zakresie od 18 do 20 stopni Celsjusza. Pamiętajmy także, że hiacynty źle będą się czuły w towarzystwie grzejników lub podczas częstej zmiany miejsca. Może to negatywnie wpłynąć na ich kwitnienie. Równocześnie rośliny te bardzo źle znoszą zimne przeciągi i mogą nie tylko na ich skutek się nie rozwijać, ale także całkiem zmarnieć.

Czytaj również: Możesz je wysiać zamiast trawy. Są efektowne, wytrzymałe i mniej pracochłonne

Musimy również zadbać o odpowiednie podlewanie hiacyntów. Wbrew pozorom nie lubią one aż tak wilgoci, a zbyt obfite zasilanie wodą może całkowicie je zniszczyć, ponieważ wywoła nie tylko rozwój pleśni, ale i gnicie cebulek.

Wobec tego, zanim będziemy je podlewać, powinniśmy poczekać, aż wierzchnia warstwa podłoża w doniczce hiacynta przeschnie i wtedy dopiero możemy wlewać wodę. Zazwyczaj oznacza to, że podlewamy kwiaty raz na tydzień. Nie zapominajmy także o regularnym sprawdzaniu kondycji cebulek.

Dlaczego hiacynty w doniczce się przechylają? Powód jest bardzo prosty

Często jednak pomimo tego, że prawidłowo pielęgnujemy nasze hiacynty i rosną one bujnie, to nagle zaczynają odchylać się na boki. Nie oznacza to wcale, że zaraz one zmarnieją. Jednak jest to dla nas sygnał, że musimy coś zmienić.

Dokładniej chodzi tu o zmianę stanowiska dla naszych roślin. Okazuje się bowiem, że hiacynty uprawiane w doniczkach uwielbiają jasne stanowiska, ale nie mogą być narażane na bezpośrednie promienie słoneczne. Wobec tego, jeśli roślina ma zbyt mało światła, to będzie przechylała się w jego poszukiwaniu. Najlepiej więc ustawić hiacynty za firanką lub w pobliżu okna, aby miały dostęp do rozproszonego światła przez około sześć godzin dziennie.

Zobacz też:

Te nowalijki wyhodujesz na parapecie. Możesz sporo zaoszczędzić

Drzewka w ogrodzie nie chcą rosnąć? Zastosuj metodę ogrodnika, nim zmarnieją

Chcesz uprawiać warzywa bez chwastów? Ta metoda jest idealna dla ciebie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | rośliny doniczkowe