Reklama
Reklama

Dzięki temu przyspieszysz kwitnienie storczyka. Wystarczy, że wymieszasz z wodą jeden składnik

Łupiny z orzechów włoskich zawsze wyrzucamy, a nie powinniśmy. Możemy je wykorzystać do zrobienia niesamowitej odżywki do roślin. Taki domowy nawóz może zdecydowanie poprawić ich rozwój. Jak przygotować odżywkę z łupin orzecha włoskiego? Storczyk będzie kwitnął jak nigdy wcześniej.

Łupiny orzecha włoskiego są bogate w składniki odżywcze, niemalże tak, jak same orzechy. Przede wszystkim zawierają fosfor i potas, ale też cynk, magnez i żelazo. Taki skład sprawia, że resztki po jedzeniu orzechów idealnie nadają się na nawóz do roślin.

Domowa odżywka z łupin orzecha włoskiego

Odżywka z łupin orzecha włoskiego jest bardzo prosta w przygotowaniu. Wystarczy zachować dwie garście obranych resztek, które wrzucamy do garnka i zalewamy 1,5 l wody. Całość gotujemy przez 20 minut. Po tym czasie ściągamy z palnika i pozostawiamy do ostygnięcia. Gdy wywar będzie chłodny, to przecedzamy go przez sitko, aby pozbyć się skorupek. Dolewamy do niego wody w proporcji 1: 3. 

Tym sposobem odżywka z łupin orzecha włoskiego jest gotowa do użytku. Możemy podlewać nią rośliny doniczkowe domowe, balkonowe, a także te, które rosną na rabatach w ogrodzie. Nie jest to jedyna polecana domowa odżywka. Gdy chcemy, by storczyk kwitł bardziej obficie, możemy dostarczyć mu niezbędnych składników odżywczych z pomidora. 

Jak odżywka z orzecha wpływa na storczyki?

Nawóz z łupin orzecha pozwoli na poprawienie wzrostu i kwitnienia rośliny. Poprawi ich odporność, dzięki czemu będą mniej narażone na ataki szkodników czy chorób. Samodzielnie stworzona odżywka to też gwarancja jakości i naturalności. Będziemy mieć więc pewność, że nie szkodzimy środowisku.

Storczyki to piękne, jednak dość wymagające rośliny doniczkowe, warto więc dbać o nie, regularnie stosując domowe odżywki i nawozy. Jeśli roślina marnieje, można zastosować ekspresową kurację wzmacniającą.  Olbrzymie znaczenie w pielęgnacji storczyków ma również odpowiednie podłoże i ekspozycja na słońce. 

Zobacz też:

Podsypują tym pomidory, żeby były smaczniejsze. Ogrodnik ostrzega

Tych resztek z obiadu nie wyrzucaj. Dzięki nim porzeczka będzie mieć mnóstwo owoców

Piwonie ugną się od kwiatów. Wypróbuj metodę mojej babci

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty doniczkowe | nawożenie | pielęgnacja roślin