Reklama
Reklama

Wystarczy pół pomidora a storczyk obsypie się kwiatami

Storczyk to popularna roślina zdobiąca polskie domy. Kwiat ma wyjątkowy, charakterystyczny wygląd, który uwielbia wielu. Jednakże często nie chce on kwitnąć, przez co jego uprawa uchodzi za trudną. Jedną z najczęstszych przyczyn tego, że roślina nie kwitnie, są błędy w pielęgnacji, takie jak m.in. nawożenie. Wykonaj tę domową odżywkę do storczyka, a obsypie się kwiatami.

Storczyk kwitnie jeden lub dwa razy do roku. Problem jednak zaczyna się pojawiać, kiedy roślina przez dłuższy czas nie wypuszcza żadnych kwiatów. Wówczas doszukujemy się błędów popełnionych w pielęgnacji. Najczęściej problem leży w niedostatecznym nawożeniu storczyka. Tak go odżywisz w tani, domowy sposób.

Dlaczego pomidor?

Pomidor posiada wiele witamin i mikroelementów, co sprawia, że doskonale sprawdza się nie tylko jako składnik codziennej diety. Wykazuje również pozytywne działania na rośliny. Dostarczy im niezbędnych do rozwoju składników. Będą to przede wszystkim: witamina A oraz C, potas, wapń, fosfor. Wezmą udział w procesie formowania kwiatów. Dzięki temu pozwolimy na poprawę wyglądu i jakości kwitnienia. Zwiększy się także odporność na ataki szkodników i chorób.

Odzywka do storczyków z pomidora

Do przygotowania domowej odżywki do storczyków wystarczą dwa składniki: pomidor oraz woda. Część warzywa odkrawamy i blendujemy z 300 ml wody. Powstałą masę przecedzamy przez sitko, aby pozbyć się nasion. Następnie uzupełniamy całość wodą, tak aby otrzymać 3 l nawozu. Tak przygotowanym domowym nawozem z pomidora do storczyków możemy podlewać rośliny.

Zabieg wykonujemy co około 2 tygodnie. Przed odżywianiem kwiatów podłoże dobrze nawadniamy. Wówczas składniki odżywcze z dokarmiacza będą lepiej przyswajalne. Po regularnym stosowaniu go dostrzeżemy znaczące efekty.

Zobacz też:

Nazywają ją "rośliną biedy". Lepiej nie trzymaj jej w domu, bo portfel zaświeci pustkami

Najlepsza odżywka do zamiokulkasa. Roślina obsypie się nowymi liśćmi

Te rośliny przynoszą szczęście i pieniądze. Masz je w domu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | kwiaty | pielęgnacja roślin