Reklama
Reklama

Dodaj do fusów z kawy i podlewaj hortensję. Ilość kwiatów cię zaskoczy

Pod koniec kwietnia zacznij nawozić hortensje domową odżywką, a w czerwcu na pewno obficie zakwitną. Do jej przygotowania potrzebne ci będą tylko fusy z kawy, woda oraz jeden tani produkt z kuchennej szafki. Po podlaniu tym preparatem twoje rośliny wzmocnią się, wypuszczą mnóstwo kolorowych kwiatów i będą bardziej odporne na ataki szkodników.

Hortensje to piękne, lecz bardzo kapryśne rośliny, które wymagają odpowiednich warunków do rozwoju. Jeśli chcesz, by latem obficie zakwitły, zachwycając urodą ogromnych kwiatów, ułożonych w kształt baldachimów, jeszcze pod koniec kwietnia musisz zacząć wzmacniać je za pomocą taniej domowej odżywki. 

Dodaj ten produkt z kuchennej szafki do fusów z kawy i podlewaj hortensję co 2-3 tygodnie, a ilość kwiatów cię zaskoczy. To najlepsza, naturalna alternatywa dla stosowania drogich nawozów ze sklepów ogrodniczych.

Kiedy nawozić hortensje w ogrodzie? Teraz jest na to odpowiedni czas

Hortensję możesz zacząć dokarmiać jeszcze w kwietniu (a zdaniem niektórych nawet pod koniec marca) i powinieneś robić to  przez cały okres wegetacji rośliny, dostarczając jej niezbędnych mikroskładników.

Musi być to regularny i dobrze przemyślany proces, który ma utrzymać kwasowość gleby na poziomie pH od 4,5 do 6. Dzięki wzmacnianiu za pomocą odżywek krzew szybko zregeneruje się po zimie, poprawi się jego ogólna kondycja. Nawozy dla hortensji mogą być podawane w postaci płynnej (2-4 razy w miesiącu) lub granulowanej (1-2 razy w miesiącu).

Może cię zainteresować: Po oprysku z tej rośliny, pędraki w mig wyniosą się z ogrodu. Zapomnisz jak wyglądają

Dodaj do fusów z kawy i podlewaj hortensję, a latem ilość kwiatów cię zaskoczy

Nawożenie hortensji profesjonalnymi produktami ze sklepu wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. Na szczęście nie musisz wydawać pieniędzy na drogie odżywki w sklepach ogrodniczych. 

Zamiast chemii, podlewaj hortensję domowym regeneracyjno-ochronnym preparatem z trzech całkowicie naturalnych składników:

  • fusów kawy - 1 szklanka
  • wrzącej wody - 5 litrów
  • suchej, białej gorczycy - 0,5 szklanki

Wyciągnij fusy z kawy z ekspresu i wrzuć je do naczynia z wrzącą wodą. Wymieszaj, dodaj białą gorczycę i przegotuj, a po kwadransie wywar przecedź i poczekaj, aż ostygnie. Płynny nawóz przelej do poręczniejszej butelki i wykorzystuj do podlewania krzewów raz na 2-3 tygodnie. 

W ten sposób uchronisz krzew przed chorobami, szkodnikami, poprawisz strukturę i kwasowość gleby oraz pobudzisz roślinę do obfitego kwitnienia. Przy pierwszym podawaniu nawozu hortensji, rozcieńcz go z wodą w proporcjach 1:1, aby stopniowo przyzwyczajać roślinę do wysokiego stężenia składników odżywczych. 

Czytaj również: Chcesz już wynieść pelargonie na balkon? Sprawdź, co sądzi o tym kwiaciarka

Zobacz też:

W Łańcucie zakwitły wyjątkowe lilie. Zachwycają wyglądem, lecz ich zapachu nie da się znieść

Szukasz roślin, które kwitną aż do jesieni? Te krzewy sprawdzą się idealnie

Podlewaj tym grządki z cebulą. Będą wyjątkowo dorodne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | kwiaty | pielęgnacja roślin | nawożenie