Reklama
Reklama

Czarne muszki latają wokół doniczek? Zrób ten domowy preparat, a pozbędziesz się ich na zawsze

Zdarza się, że wokół naszych roślin doniczkowych pojawiają się małe czarne muszki, które ciężko jest zwalczyć. Nie tylko są one uciążliwe, ale i potrafią poważnie zaszkodzić naszym kwiatom. Na szczęście istnieją proste domowe sposoby, dzięki którym możemy pozbyć się tych niechcianych gości. Poznaj sposoby zwalczania ziemiórek, które stosowały już nasze babcie.

Ziemiórki są częstym utrapieniem posiadaczy roślin doniczkowych. W momencie, gdy już raz pojawią się w okolicy naszych kwiatów, bardzo trudno jest się ich pozbyć. Z pomocą przychodzą wtedy metody stosowane od wielu pokoleń. Dzięki nim bardzo szybko zapomnimy o tym uciążliwym problemie, a nasze rośliny będą znów zdrowe i bujne.

Zalej to wrzątkiem, a ziemiórki nie będą już problemem. Jak przygotować domowy preparat?

Ziemiórki negatywnie wpływają na kondycję roślin i przyczyniają się do tego, że zaczynają one marnieć. Możemy z nimi walczyć za pomocą sklepowych preparatów lub zdecydować się na tańsze i bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Okazuje się bowiem, że możemy pozbyć się uciążliwych muszek dzięki domowemu środkowi, który samodzielnie przygotujemy. Wystarczy nam do tego 10 torebek herbaty rumiankowej oraz 0,5 l wrzącej wody. Zalewamy herbatę wodą i pozostawiamy pod przykryciem do ostygnięcia.

Następnie chłodnym płynem, podlewamy nasze rośliny, lejąc preparat głównie przy łodygach. Zabieg ten powtarzamy 3 razy w odstępach 4 dni. Dzięki tej metodzie ziemiórki nie będą już dłużej problemem.

Czytaj również: Nie wyrzucaj rolek po papierze toaletowym. Dzięki nim spełnisz marzenie o domowym ogródku

Jak jeszcze pozbyć się ziemiórek? Ten napar jest niezawodny

Innym skutecznym sposobem na usunięcie ziemiórek jest napar, który także możemy przygotować samodzielnie w domu. Zadziała on równie dobrze i pozwoli nam uratować nasze rośliny.

Wystarczy bowiem, że sięgniemy po czosnek. Jedną główkę warzywa rozgniatamy i zalewamy ją 2 szklankami wrzątku. Czekamy, aż mieszanka ostygnie, a następnie przelewamy ją 1,5-litrowej butelki, dolewając do pełna zwykłej wody.

Tak przygotowanym roztworem możemy podlewać nasze zaatakowane rośliny. Po kilku zastosowaniach po uporczywych muszkach nie będzie ani śladu.

Jak zabezpieczyć się przed ziemiórkami? Sprawdzony sposób na uniknięcie niechcianych gości

Oczywiście możemy też przeciwdziałać pojawianiu się ziemiórek i już zawczasu zabezpieczyć przed nimi nasze rośliny. Jest to metoda, którą stosowały nasze babcie i dzięki której muszki nie pojawią się na kwiatach domowych.

Sposób ten jest bardzo prosty. Wystarczy, że przed posadzeniem roślin będziemy prażyć ziemię w piekarniku. Dzięki tej łatwej czynności pozbędziemy się pleśni oraz innych szkodników. W tym celu musimy tylko wysypać ziemię na blachę i wstawić ją do piekarnika nagrzanego do 90-100 stopni Celsjusza.

Glebę pozostawiamy w piekarniku na pół godziny, co jakiś czas ją mieszając. Dzięki temu zapobiegniemy zarodkowi grzybów oraz unikniemy nieprzyjemności związanych z obecnością ziemiórek.


Zobacz też:

Po tej odżywce epipremnum zacznie uginać się od nowych liści. Nie wydasz na nią grosza

Ślimaki boją się tego produktu jak ognia. Wystarczy rozsypać go na grządkach

Częstuję borówkę amerykańską moim śniadaniem. Dzięki temu owoce zbieram pełnymi garściami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rośliny doniczkowe | pielęgnacja roślin