Reklama
Reklama

Chcesz przyciągnąć ptaki do ogrodu? Posadź w nim te rośliny

Wiele osób uwielbia obserwować ptaki, a w szczególności te, które zlatują do ogrodu. Co więcej, niektórzy entuzjaści ornitologii kochają ptasi śpiew. Z tego względu, miłośnicy ptaków często zastanawiają się, co zrobić, by je do siebie zwabić. Okazuje się, że warto posadzić pewne rośliny, które mogą pomóc przyciągnąć te stworzenia.

Jak przyciągnąć ptaki do ogrodu? Ważny nie tylko karmnik

Niejeden miłośnik ornitologii marzy o tym, by do jego ogrodu przylatywały różne gatunki ptaków. Z tego powodu w przydomowych przestrzeniach montowane są różnego rodzaju karmniki. Ptaki można zwabić pokarmem takim jak owoce, mieszanki nasion czy orzechy. Warto również rozważyć zamontowanie budek lęgowych w miejscach takich jak ściany budynków czy pnie drzew. 

Często jednak okazuje się, że karmnik wypełniony różnymi smakołykami może nie wystarczyć. Aby przyciągnąć ptaki do ogródka, należy zadbać również o dostęp do wody. W tym celu warto zainwestować w poidełko. Ptaki ochoczo przylatują również w miejsca, w których znajdują się zbiorniki wodne.

Przeczytaj też: Chcesz zamontować karmnik dla ptaków na balkonie? Sprawdź, czy możesz dokarmiać je w bloku

Jak zwabić ptaki? Dobrym pomysłem jest posadzenie tych roślin

Istnieje również inny sposób, który może pomóc w zachęceniu ptaków do odwiedzenia naszego ogródka. Chodzi o posadzenie konkretnych gatunków roślin, które mogą stać się dla nich schronieniem oraz źródłem pożywienia. Może to być na przykład berberys, bez czarny, dzika róża, głóg czy dereń. Do zwabienia ptaków nadadzą się również rokitnik, dziewanna, świdośliwa oraz krwawnik.  

Nie zaszkodzi również posadzić kilku drzew owocowych, takich jak grusza, jabłoń, wiśnia lub czereśnia. Ptaki uwielbiają także towarzystwo różnego rodzaju roślin pnących. Mowa tu o powojniku, winobluszczu czy hortensji pnącej.

Zaopatrzenie się w wyżej wymienione rośliny nie tylko sprawi, że ptaki będą chętniej odwiedzać ogród. Dodatkowe krzewy i drzewa z pewnością dodadzą walorów estetycznych działce lub przydomowej przestrzeni.

Zobacz też:

Chcesz, by hortensje zmieniły kolor na niebieski? Rozwiązanie znajdziesz za kilka złotych w każdej aptece

Uprawiasz cukinię na balkonie? Ten błąd sprawia, że warzywa nie rosną

Monstera płacze? Krople na liściach to ważna wskazówka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działka | sadzenie | uprawa roślin