Reklama
Reklama

Włóż kilka liści pod wycieraczkę. Szybko się przekonasz, że warto

Włóż kilka liści laurowych pod wycieraczkę, a szybko przekonasz się, że warto. Nasze babcie wierzyły w magiczną moc roślin i praktykowały ten rytuał na potęgę, aby uchronić rodzinę przed nieszczęśliwymi wydarzeniami, przyciągnąć szczęście i bogactwo. Zajmuje kilka minut i jest banalnie prosty, więc możesz spróbować wykonać go samodzielnie.

Liście laurowe, (czyli suszone liście wawrzynu szlachetnego) to nie tylko przyprawa o aromatycznym zapachu, którą często urozmaica się smak zup, sosów, pieczeni czy domowych przetworów

Ta popularna roślina ma więcej zastosowań, niż może ci się wydawać. I to nie tylko w samej kuchni. Nasi przodkowie wierzyli w magiczną moc roślin i często traktowali ją jako wsparcie w codziennym życiu. Jeszcze do niedawna na wsiach wiele babć praktykowało stary rytuał, zgodnie z którym liście laurowe należy włożyć pod wycieraczkę z ważnego powodu.

Magiczne właściwości liści laurowych. W co wierzyli nasi przodkowie?

Zgodnie z wierzeniami przodków liść laurowy posiada silne właściwości magiczne. Nasi przodkowie wierzyli, że ta roślina może ochraniać przed złą energią, chorobami i nieszczęściami np. burzą z piorunami. 

Twierdzono także, że wawrzyn przyciąga bogactwo, a liście laurowe włożone do butów w noc przed ślubem pary młodej może zagwarantować szczęście w małżeństwie. 

Może cię zainteresować: Te znaki zodiaku są najbardziej rozrzutne. Oszczędzanie to dla nich prawdziwa męka

Włóż kilka liści laurowych pod wycieraczkę. Babcie wykonywały ten rytuał na potęgę

Na wsiach popularny był zwłaszcza jeden rytuał związany z magiczną mocą tych roślin. Babcie wykonywały go na potęgę, aby przyciągnąć pomyślność, odpędzić złą energię i uchronić domowników przed nieszczęśliwymi wydarzeniami. 

Aby go wykonać, musisz włożyć 4 liście laurowe pod wycieraczkę na kształt krzyża. Wcześniej natrzyj jednak każdy z nich olejkiem mandarynkowym, który może w pełni uwolnić magiczne właściwości liści laurowych.

Czytaj również: Szukasz idealnych perfum? Znak zodiaku podpowie ci, jaki zapach wybrać

Na co pomaga liść laurowy w sypialni? Warto włożyć go pod poduszkę

Możesz również włożyć pojedynczy liść laurowy pod poduszkę w sypialni, aby ochronić się przed koszmarami i bezsennością. Ponoć ma on zagwarantować spokojny sen. Dodatkowo osoby zajmujące się magią snów wierzą, że jeśli to zrobisz, w nocy otrzymasz również odpowiedź na nurtujące cię od dawna pytanie. 

Zobacz też:

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

Te dni w czerwcu będą najbardziej pechowe. Lepiej na siebie uważać

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: astrologia | przepowiednie