Reklama
Reklama

Sen o dziecku ma bardzo ważne przesłanie. Nie ignoruj tego komunikatu

Nasze sny skrywają wiele tajemnic. Niektórych wcale nie pamiętamy, a o innych długo nie potrafimy zapomnieć, ponieważ wywarły na nas ogromne wrażenie. Jednym z najczęściej powtarzających się motywów w senniku jest dziecko, które może być zwiastunem zarówno dobrych, jak i złych wydarzeń w życiu. Sprawdźmy więc, co oznacza sen o dziecku w zależności od kontekstu.

Sen o dziecku może być intrygujący zwłaszcza dla osób, które nie zdecydowały się jeszcze założyć rodziny. Niekoniecznie musi jednak oznaczać, że w najbliższym czasie zostaniemy rodzicami. To popularny motyw, który często pojawia się w nocnych wizjach zarówno bardzo młodych osób, jak i dorosłych czy seniorów.

Sen o dziecku najczęściej utożsamiany jest z beztroską i nowymi początkami w życiu. Być może los daje nam szansę, abyśmy przestali narzucać na siebie presję, i zaczęli postępować w zgodzie z własnym sercem. Istnieje jednak mnóstwo różnych teorii na temat tego, co oznacza sen o dziecku, dlatego podajemy najpopularniejsze interpretacje. 

Dziecko według sennika - znaczenie ogólne snu

Dokładna interpretacja snów zależna jest nie tylko od kontekstu, ale także osobistych doświadczeń osoby, która śpi. Jeżeli jednak bierzemy pod uwagę ogólne teorie z senników, to dzieci w snach najczęściej uznaje się za symbol dobrych intencji, nowych projektów i etapów w życiu. Świadczy o naszej kreatywności, ciekawości i gotowości do przeżywania kolejnych przygód.

Sen o dziecku często odzwierciedla nasze wewnętrze obawy np. strach przed odpowiedzialnością, uczucie bezradności, negatywne emocje związane z planowanym wydarzeniem. Może stanowić sygnał, że powinniśmy cofnąć się myślami w przeszłość po to, aby teraz móc zrealizować swój niespełniony potencjał lub dawne marzenie

Poprzez sen o dziecku wszechświat może również dawać nam znać, że to dobry moment, aby zamknąć za sobą "drzwi, które zbyt długo pozostają otwarte". To motywacja do przepracowania problemów okresu dorastania, abyśmy mogli ruszyć w dalszą drogę z pewnością i zaufaniem do samych siebie.

Sprawdź: To najgorsza pozycja do spania. Przez nią nabawisz się zmarszczek

Co oznacza sen o dziecku, które jest radosne?

Jeżeli dziecko we śnie jest roześmiane, radosne i bawi się, to jest to dobry omen. Możemy spodziewać się, że los będzie nam sprzyjał. Nic nie stanie nam na drodze do sukcesu, bo nowe wyzwania, których się podejmiemy, będą dla nas dziecinnie łatwe do zrealizowania. 

Jeżeli we śnie dziecko siedzi nam na kolanach, to może być to znak, że jest osoba, która pokłada w nas swoje nadzieje - oddany partner, przyjaciel lub szef, który uważa nas za wartościowych pracowników. Jeżeli w realnym świecie niedawno poznaliśmy kogoś interesującego, to mamy z nim szansę nawiązać silną więź emocjonalną. Jesteśmy na to gotowi. 

Może cię zainteresować: Śniła ci się wojna? Sprawdź, jak to interpretować

Co oznacza sen o dziecku, które płacze?

Płaczące dziecko we śnie nie oznacza, że jesteśmy złymi rodzicami. Najczęściej jest to odniesienie do nas samych. Nasza podświadomość daje nam do zrozumienia, że zagubiliśmy się w pogoni za czymś, co nie daje nam szczęścia. Że odłożyliśmy na bok własne marzenia i potrzeby. 

Być może powinniśmy zmienić podejście lub życiowe priorytety, aby łatwiej było nam utrzymywać równowagę emocjonalną i fizyczną w życiu codziennym. Jeżeli hamuje nas stres, to musimy zastanowić się, co jest jego przyczyną: toksyczny partner, a może praca, która nie sprawia nam przyjemności? Im więcej łez we śnie, tym bardziej nasze wewnętrzne dziecko krzyczy. Daje znak, że pragnie zostać wysłuchane.

Co oznacza sen o narodzinach dziecka?

Jeżeli śnimy o urodzeniu dziecka, to wkrótce rozpoczniemy kolejny, ważny etap w życiu i jesteśmy gotowi, aby podejmować nowe wyzwania. Wszechświat daje nam znak, że nie powinniśmy się bać, bo mamy w sobie siłę, aby przyjąć na swoje barki odpowiedzialność za karierę lub nową osobę w życiu (niekoniecznie dziecko). 

Być może pozostajemy zamknięci na miłość, a wewnątrz czujemy się bardzo samotni i tak naprawdę chcielibyśmy mieć kogoś, kto będzie nas wspierał i kochał bezwarunkowo. W takim wypadku los chce abyśmy przestali patrzeć na wszystko przez pryzmat rozumu, ale częściej, tak jak dzieci, kierowali się sercem

Więcej na ten temat: Co oznacza sen o ciąży? Najgorzej, gdy dotyczy byłego i przyjaciółki

Co oznacza sen o opiece i karmieniu dziecka?

Karmienie dziecka we śnie może symbolizować naszą troskę i empatię. Być może udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. Skupiamy się na karierze, za wszelką cenę próbując wieść samodzielne życie, a tak naprawdę brakuje nam bliskości. 

Powinniśmy zatroszczyć się o samych siebie, pozwalając innym zbliżyć się do siebie. Sen o karmieniu lub opiece nad dzieckiem może również oznaczać, że czeka nas okres intensywnej pracy nad ważnym projektem lub relacją (z rodziną, partnerem, przyjacielem).

Zobacz też:

Dla tych znaków zodiaku 2 połowa lipca będzie bardzo korzystna. Sprawdź, czy los będzie ci sprzyjał

Planując ślub, wykreśl z kalendarza te dni. To najbardziej pechowe daty

Te znaki zodiaku najczęściej zdradzają. Sprawdź, czy twój partner jest wśród nich

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sennik | wróżby