Reklama
Reklama

To najgorsza pozycja do spania. Przez nią nabawisz się zmarszczek

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz w życiu obudził się z nieprzyjemnym mrowieniem w ramieniu, bólem karku albo szyi. Najczęstszą przyczyną jest nieodpowiednia pozycja podczas spania. Jeśli zdarza się to sporadycznie, nie ma się czym martwić. Gdy jednak często śpimy w złej pozycji, możemy się narazić nie tylko na problemy zdrowotne, ale również przedwczesne starzenie. Sprawdź, jak uniknąć zmarszczek powstających podczas snu.

Sen jest najefektywniejszą i naturalną formą odpoczynku. Organizm ma wtedy czas na regenerację. W większości przypadków optymalną dawką snu dla dorosłego człowieka jest czas od 7 do 9 godzin. Dzieci oraz młodzież potrzebują więcej czasu na regenerację. 

Spędzanie tylu godzin na śnie, wymaga od nas utrzymania prawidłowej pozycji ciała. Dzięki temu można w pełni efektywnie wykorzystać odpoczynek na regenerację i polepszyć ogólny stan zdrowia oraz pozytywnie wpłynąć na swój wygląd, redukując prawdopodobieństwo pojawienia się zmarszczek. 

Czy w trakcie snu mogą pojawiać się zmarszczki?

Jeśli ktoś w trakcie snu przybiera pozycję na boku, to może przyczynić się do powstawania nowych zmarszczek. Wszystko dlatego, że po przewróceniu się, skóra zaczyna się marszczyć pod naciskiem ciała. Dotyczy to również twarzy i rzeczywiście powoduje pojawianie się niepożądanych efektów skórnych.

Biorąc pod uwagę chęć zadbania o stan skóry, najlepszą pozycją do snu jest położenie się na plecach. Zdaniem dermatologów  niewskazane jest ułożenie, kiedy to tylko jedna strona ciała przywiera do materaca. Znaczenie ma również gatunek materiału, na którym się wypoczywa.

Jak materiał poszewek wpływa na skórę w trakcie snu?

Materiał poszewek także ma znaczenie w kontekście zdrowego wyglądu skóry. Najlepszym rozwiązaniem będzie jedwab. To dlatego, że materiał jest delikatny i nie pojawia się między nim a skórą tarcie, które może uszkodzić jej powierzchnię. 

Jeśli ktoś nie może korzystać z jedwabnych poszewek, to istnieje alternatywa. Rozwiązanie to jedwabna maseczka do spania. Kosztuje znacznie mniej niż komplet nowych tkanin, a chroni skórę przed pojawianiem się zmarszczek, szczególnie okolice oczu.

Jak zadbać o jakość snu?

Warto też zadbać o jakość snu samego w sobie. Można to zrobić, wybierając pozycję spania na plecach, kiedy to ciężar człowieka rozkłada się równomiernie, nie obciążając poszczególnych części ciała. Umożliwia to też utrzymanie prostej linii kręgosłupa bez nieregularnych krzywizn.

Żeby jakość snu była wysoka, dobrze też zadbać o odpowiednie warunki w sypialni. Pomieszczenie na czas odpoczynku powinno być zaciemnione i wygłuszone. Przed zapadnięciem w sen warto je również przewietrzyć. Trzymając się tych zasad, będzie można rzeczywiście zregenerować organizm i nie doprowadzić do niepożądanych efektów, takich jak, chociażby pojawianie się nowych zmarszczek.

Zobacz też:

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

Czółenka Mai Bohosiewicz będą nosić wszyscy. Tak wygodne, że żal zdejmować

Ta maść powinna się znaleźć w każdej kosmetyczce. Usuwa zmarszczki za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja