Reklama
Reklama

Co oznacza sen o ciąży? Najgorzej, gdy dotyczy byłego i przyjaciółki

Sen o ciąży może nas nieźle zaniepokoić. Zwłaszcza jeśli w danym momencie nie planujemy wcale powiększać rodziny. Niezależnie od okoliczności, po przebudzeniu postarajmy się zachować spokój. Musimy bowiem mieć świadomość, że jest to jeden z najpowszechniejszych omenów, który tak naprawdę rzadko świadczy o tym, że aktualnie spodziewamy się dziecka. W takim razie, co oznacza sen o ciąży?

Sen o ciąży nie zawsze musi zwiastować pojawienie się dziecka w rodzinie, choć i tak może się zdarzyć, gdy np. para intensywnie stara się o potomka. Jest to dość uniwersalny symbol, który może być interpretowany na wiele sposobów, w zależności od tego, kto śni. 

Poprzez ten omen wszechświat zawsze przekazuje nam jednak ważną informację. Szkoda byłoby ją przegapić, dlatego sprawdźmy, co oznacza sen o ciąży, w zależności od okoliczności.

Co oznacza sen o ciąży w senniku?

Sen o ciąży w senniku można interpretować na kilka różnych sposobów. Wszystko sprowadza się jednak do życiowej zmiany, czyli wydarzenia, które sprawi, że dana osoba wkroczy w zupełnie etap życia. 

Definicja Andereasa Baumgartena wydaje się tutaj jedną z trafniejszych i według niej jest to symbol planów i nadziei, które dojrzewają w nas, aby wkrótce móc się urzeczywistnić. Jeżeli więc od dawna o czymś marzyliśmy, to poprzez ciążę w śnie wszechświat wysyła nam wiadomość, że wspiera nasz postęp.

Znaczenie ma to, kto śni o ciąży

Sny są odzwierciedleniem naszych marzeń i obaw. Naturalne jest to, że osoby, które starają się o dziecko, mogą śnić o narodzinach potomka, gdyż mniej lub bardziej świadomie manifestują one swoje emocje i pragnienia. Podobnie będzie w przypadku osoby, która nie planuje dzieci i np. zamartwia się możliwymi konsekwencjami stosunku seksualnego. Ona również może mieć takie sny, tyle że z innego powodu.  

Co oznacza sen o ciąży własnej?

Jeśli chodzi o to, co oznacza sen o ciąży własnej, to zawsze zwiastuje on poważne zmiany w naszym życiu - zarówno tym prywatnym, jak i zawodowym. Mogą one dotyczyć również przeprowadzki, podróży, a nawet transformacji stylu życia. 

Szukając interpretacji w senniku musimy wziąć pod uwagę różne szczegóły. Istotne jest to, czy ciąża przebiegała bez zakłóceń, czy może pojawiły się podczas niej komplikacje. W drugim przypadku może to być bowiem zapowiedź możliwych przeszkód, na które musimy przygotować się podczas realizacji planów. Cenne może okazać się teraz wsparcie bliskiej osoby. Na pewno nie warto jednak zniechęcać się do działania.

Co oznacza sen o ciąży z byłym chłopakiem?

Gdy śni nam się, że jesteśmy w ciąży z byłym partnerem, to jest to ważny sygnał. Najprawdopodobniej wciąż jeszcze nie przepracowaliśmy rozstania i darzymy eks-partnera silnymi uczuciami. Może to być również znak, że zbyt swobodnie podchodzimy do swojej przyszłości i powinniśmy więcej planować.

Co oznacza sen o ciąży bliskiej osoby?

Wiele zależy od konkretnej osoby, która jest w ciąży we śnie. Jeżeli jest to siostra lub córka, która cieszy się z bycia w błogosławionym stanie, to możemy spodziewać się dobrych wiadomości. Z kolei, gdy bliska osoba jest smutna, musimy przygotować się na  trudniejszy okres w życiu. 

Większość senników interpretuje sen o ciąży mamy jako dobry omen, choć są i takie, które interpretują go jako możliwe skłonności do przerzucania odpowiedzialności. Jednym z najgorszych omenów jest jednak... ciąża przyjaciółki, która ma symbolizować problemy w związku, a nawet zbliżające się rozstanie. Natomiast, gdy dziecka spodziewa się mężczyzna, to najprawdopodobniej ma on silną potrzebę zamknięcia jakiegoś życiowego etapu. 

Co oznacza sen o ciąży i porodzie?

Poród we śnie nie zdarza się często. Gdy jednak już do niego dojdzie, a dziecko jest zdrowe, to jest to bardzo dobry omen, zwiastujący uwolnienie się od dręczących nas problemów. Narodziny potomka symbolizują także radość i szczęście, niezależnie od tego, czy to my powitaliśmy go na świecie, czy jedynie byliśmy świadkami zdarzenia.

Niektórzy wierzą, że gdy we śnie na świat przyjdzie chłopiec, czeka nas sukces zawodowy. Natomiast w przypadku narodzin dziewczynki nasza dobra passa na jakiś czas może się odwrócić. A co oznacza sen o ciąży, jeśli poród był bolesny? Wówczas zaleca się wykonać badania kontrolne i skonsultować je podczas wizyty u lekarza, gdyż może to zwiastować początek problemów zdrowotnych.  

Co oznacza sen o ciąży mnogiej?

Ciąża mnoga we śnie oznacza zaś podwójne zyski lub korzyści, jakie czekają nas po podjęciu konkretnej decyzji. Takie sny są bardzo pożądane. Zwłaszcza w przypadku osób w trudnej sytuacji finansowej, gdyż dają im one nadzieję na szybką poprawę w tym obszarze. 

Zobacz też:

Dla tych znaków zodiaku to będzie bardzo udany weekend. Sprawdź, czy jesteś wśród nich

Zamiast do zupy włóż pietruszkę na tydzień do szklanki. Nie nadążysz z wydawaniem pieniędzy

Tę roślinę w PRL-u na parapecie miała każda babcia. Przyciąga miłość i pieniądze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sennik