Kalafior nigdy więcej nie ściemnieje podczas gotowania. Wystarczy, że zastosujesz sposób mojej babci
Śnieżnobiały kalafior ciemnieje podczas gotowania. Co zatem zrobić, żeby zachował swój jasny kolor? Wystarczy, że zastosujesz babciny sposób, dosypując do wrzątku jedną łyżeczkę tego kuchennego produktu. Warzywo będzie nie tylko wspaniale smakować, ale również dobrze zaprezentuje się na stole.
Kalafior to popularne warzywo, które jest głównym składnikiem zupy kalafiorowej lub dodatkiem do obiadu. Możemy też spożywać go samodzielnie z dodatkiem masła i bułki tartej.
Kalafior warto jeść nie tylko ze względu na dobry smak, ale też na właściwości zdrowotne. To warzywo ma w swoim składzie dużo witaminy C, dlatego wzmacnia odporność i chroni przed chorobami. Ponadto dobrze wpływa na trawienie i poziom cholesterolu.
Zadbajmy też o to, żeby kalafior prezentował się efektownie na stole. Zastosujmy prosty patent babci, dzięki któremu warzywo nie ściemnieje. Potrzebujesz popularnego produktu z szafki kuchennej.
Żeby kalafior nie ściemniał, należy wsypać jedną łyżeczkę sody oczyszczonej do wrzątku, w którym gotuje się warzywo. Dzięki temu zachowa swój śnieżnobiały kolor, będzie dobrze wyglądać na talerzu.
Jeśli natomiast chcemy, żeby kalafior nie wydzielał nieprzyjemnego zapachu podczas gotowania, to wtedy wlewamy pół szklanki mleka do wrzątku. Mleko skutecznie zneutralizuje woń. Podobne działanie mają liście laurowe, sok z cytryny i gałka muszkatołowa.
Do przyrządzenia kalafiora potrzebujemy dużego garnka. Wlewamy do niego 3 l wody i gotujemy warzywo w całości lub w różyczkach. Zwracamy uwagę na czas gotowania, nie możemy go rozgotować.
Kalafior w całości gotujemy przez 15 minut, natomiast czas gotowania tego w różyczkach skracamy do 10 minut. Uzyskamy smaczny i pożywny obiad, jeśli podamy go do mięsa i sosu. Oczywiście można traktować to warzywo jako przekąskę.
Zobacz też:
Ten sok pozwala zachować młodość i urodę. Pij szklankę dziennie
Są jeszcze zdrowsze niż owsianka. Jedz na śniadanie, a efekty Cię zaskoczą
Co, jeśli nie z kapustą i grzybami? Te wigilijne pierogi rozpieszczą twoje podniebienie