Reklama
Reklama

Ciasto na naleśniki bez mleka. Zastąp je tym składnikiem, a będzie sprężyste, jak nigdy

Naleśniki to popularne danie, uwielbiane szczególnie przez najmłodszych. Tradycyjny przepis można nieco modyfikować, aby ulepszać naleśnikowe ciasto. Tym razem skupimy się na zastąpieniu mleka innym składnikiem, dzięki któremu będą sprężyste, jak nigdy.

Gdy brakuje czasu na gotowanie, to czym prędzej zabieramy się za smażenie naleśników. W Internecie nie brakuje przepisów zarówno na ich wytrwaną, jak i słodką wersję. Nie tylko dodatki do nich mają znaczenie, ale przede wszystkim ciasto. Co zrobić, żeby było bardziej sprężyste? Na początek odstaw mleko

Naleśniki bez mleka. Czym je zastąpić?

Mleko jest uznawane za niezbędny składnik ciasta naleśnikowego, jednak można zastąpić je innym, mlecznym produktem, czyli maślanką. Dzięki niej naleśniki wyjdą puszyste, jędrne i elastyczne. 

Maślanka spowoduje, że ciasto będzie sprężyste, a więc nie pęknie podczas smażenia, co często ma miejsce, gdy dolewamy do niego mleko. Warto dodać ten nietypowy składnik podczas robienia naleśników z warzywnym farszem. Sprawdzi się również do krokietów. 

Przepis na naleśniki na maślance

Zaskocz rodzinę i przygotuj sprężyste naleśniki na maślance, zamiast na mleku. Pozostałe produkty pozostają bez zmian. 

Składniki na naleśniki na maślance:

  •  2 szklanki mąki pszennej;
  • 2 szklanki maślanki;
  • 3 jajka;
  • 1 łyżka oleju;
  • szczypta soli.

Na początek wysp do miski mąkę pszenną i sól. Następnie dodaj do tych składników maślankę, jajka i olej. Całość dokładnie wymieszaj - musi powstać gładka masa bez grudek

Rozgrzej patelnię i zacznij smażyć naleśniki. Nie musisz dodatkowo jej natłuszczać, ponieważ dodatek oleju sprawia, że ciasto nie przywiera. 

Na koniec zdecyduj, w jakiej wersji chcesz zjeść to danie. Na słodko wspaniale smakuje z dżemem, serem czy świeżymi, sezonowymi owocami. Dzieci uwielbiają naleśniki polane czekoladą lub oprószone cukrem pudrem. 

Jeśli masz ochotę na wytrawne naleśniki, to koniecznie przygotuj takie z farszem mięsnym. Na koniec możesz obtoczyć je w panierce i podsmażyć, a także polać swoim ulubionym sosem. 

Zobacz też:

​Jesienne tagliatelle z bakłażanem. Przepis prosto od sycylijskiej babci

Ten owoc to skarbnica zdrowia. Smakuje obłędnie, a Polacy traktują go jak ozdobę

​Na stołach w PRL był częściej niż schabowy. Dziś nikt o nim nie pamięta

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przepisy | przekąski