Reklama
Reklama

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

Sezon na truskawki powoli się rozkręca, a wraz z nim coraz więcej chętnych na kupno tych lubianych owoców. Przybywa również stoisk, na których znaleźć można polskie truskawki. Niestety wiele osób rezygnuje z zakupu przez dość wysokie ceny. Jak co roku pojawia się więc pytanie, czy ceny za truskawki spadną?

Chodząc w maju i czerwcu na zakupy, jednym z częściej słyszanych pytań z pewnością jest "ile za kilogram truskawek?". Nic w tym dziwnego, ponieważ są one ulubionym owocem wielu Polaków, którzy z niecierpliwością czekają na start sezonu. Obecnie licznie dostępne są już polskie truskawki, jednak cena niektórych wciąż odstrasza. Czy można liczyć na niższe ceny truskawek w tym roku?  

Cena polskich truskawek w maju 

W ostatnim czasie zauważyć można coraz większą podaż krajowych truskawek. Wraz z nią podąża również spadająca cena. Oscyluje obecnie zazwyczaj między 11-15 zł na kilogram. Dla wielu jest wciąż za wysoka, aby pozwolić sobie na kupno łubianki lubianych owoców

Co ciekawe, zdaniem eksperta, ceny truskawek w maju powinny być znacznie wyższe w porównaniu z tym co można spotkać obecnie na targach oraz w sklepach. Sprzyjające warunki atmosferyczne wpływają na szybsze dojrzewanie owoców, co w rezultacie skutkuje takimi cenami.  

Jak dobrze wiadomo, ceny truskawek są niezwykle zmienne i należy być przygotowanym na inną wysokość każdego dnia. Różnią się one również w zależności od regionu.  

Przeczytaj także: Tak sprawdzisz, czy truskawki są z Polski. Wystarczy, że zerkniesz pod szypułkę 

Kiedy szczyt tegorocznego szczytu na truskawki?  

Hodowcy truskawek mówią, że truskawki o tej porze roku powinny być droższe w porównaniu do obecnych cen. Co więcej, wskazują, że szczyt sezonu truskawek z pola, a także z plantacji przykrywanych folią lub włókniną, powinien nastąpić końcem maja bądź na początku czerwca. 

Wszystko jednak zależeć będzie od panujących warunków atmosferycznych. Jak wiadomo, niedawne przymrozki wpłynęły na plantacje, zwłaszcza te nieprzykryte. Susza czy zbyt duże opady deszczu również nie pozostają bez znaczenia dla uprawy truskawek. 

W związku z tym szczytu sezonu można wypatrywać wraz z początkiem czerwca. Jeden z plantatorów uważa, że w szczycie cena za kilogram nie powinna być niższa niż 12 zł za kilogram. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się wkrótce. 

Zobacz też:

​Gdzie przechowywać testament? Skorzystaj z bezpłatnego rejestru

​Nowe przepisy dotyczące odrzucenia spadku. Dla wielu osób będzie szybciej i spokojniej

​Ponad 4000 zł ekwiwalentu z ZUS-u. Jednak nie każdy emeryt może dostać pieniądze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze