Reklama
Reklama

​To stanowisko powstało dzięki sztucznej inteligencji. Po roku pracy na koncie jedynka i sześć zer

Sztuczna inteligencja to etap w historii świata, którego wiele osób niezwykle się obawia. Nic dziwnego — z każdej strony napływają do nas informacje o tym, jakie zawody przestaną istnieć przez AI. Na szczęście z rozwoju można również skorzystać, jeśli wybierze się odpowiednią ścieżkę kariery. Sprawdź, jak zacząć pracę jako prompt engineer.

Co robi prompt engineer?

W skrócie można powiedzieć, że prompt engineer to osoba, która odpowiada za komunikację z modelem AI np. GPT-3.5, który jest podstawą dobrze znanego chata GPT. Jego zadaniem jest projektowanie promptów, czyli zapytań, które będą skuteczne i pozwolą uzyskać jak najbardziej precyzyjne rozwiązania, a co za tym idzie, zmniejszą koszty komunikacji z modelem.

Sprawdź również: Możesz mieć dodatkowe pieniądze do wypłaty. Jeden wniosek do pracodawcy i 300 zł co miesiąc na koncie

W zależności od potrzeb może to być np. generowanie rozwiązań marketingowych, tworzenie obrazków, a nawet obsługa klienta. Wraz z coraz większym rozwojem sztucznej inteligencji specjaliści w tej dziedzinie będą coraz bardziej rozchwytywani na rynku pracy, a ich zarobki nie będą spadały.

Prompt engineer — jak zdobyć dobrze płatną pracę?

Już teraz za pracę na stanowisku prompt engineera można otrzymać naprawdę wysokie wynagrodzenie, a kwoty rzędu miliona złotych rocznie nie są jedynie efektem zbyt rozbujanej wyobraźni. Jak zdobyć taką pracę? Na ten moment trudno znaleźć studia, które odpowiadają zapotrzebowaniu rynku pracy w tym aspekcie. Dla osób, które chcą zdobyć w miarę kierunkowe wykształcenie, najlepsze będą nadal studia informatyczne.

Sprawdź również: Możesz płacić mniejsze składki na ZUS. Wystarczy, że do końca stycznia złożysz deklarację

Jakimi jeszcze cechami powinien charakteryzować się prompt engineer? Przydatne na pewno będą kompetencje miękkie, takie jak ciągłe uczenie się (świat nowoczesnych technologii, w tym AI, ciągle się zmienia), dbałość o szczegóły, dociekliwość czy kreatywność. Przyda się również wysoko rozwinięta komunikacja pisemna, a także dawka wiedzy domenowej oraz technicznej. Jeśli masz takie podstawy, zacznij myśleć o poszukiwaniu pracy jako prompt engineer i zarabianiu bardzo dużych pieniędzy.

Zobacz też:

​Ten trik pozwala parkować za darmo. Wystarczy, że znajdziesz przycisk "bułka"

Masz w portfelu taki banknot? Sprawdź, czy możesz nim zapłacić

Niedługo rusza nowe świadczenie. Do wzięcia 500 złotych co miesiąc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | praca | zarobki