Reklama
Reklama

​Szukają 100 pracowników. Płacą 6 tysięcy na rękę, ale chętnych brakuje

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poszukuje pracowników. I to aż 100. Proponują ciekawe wynagrodzenie i wcale wiele nie wymagają. Jednak chętnych nadal nie ma co najmniej tylu, ile jest wakatów. Sprawdź, co oferuje praca w Nadodrzańskiej Straży Granicznej i jakie wymagania trzeba spełnić, żeby się dostać.

Praca w Nadodrzańskiej Straży Granicznej bez doświadczenia

Zwykle dwie kluczowe przeszkody w ubieganiu się o daną pracę to brak doświadczenia w danej dziedzinie lub brak kierunkowego wykształcenia. W tym przypadku żadne z tych wymagań nie występuje. Jakie więc warunki trzeba spełnić, by dostać pracę w Nadodrzańskiej Straży Granicznej? Polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie oraz zaświadczenie o niekaralności. To podstawy. Oczywiście gotowość do służby w formacji umundurowanej, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychologicznym, będzie sprawdzona.

Sprawdź również: Dostajesz wysokie rachunki za prąd, chociaż oszczędzasz? Licznik może płatać ci figle

Etapy procesu rekrutacji

Ważną zmianą w rekrutacji do polskich służb mundurowych, w tym do Straży Granicznej, jest brak kryterium wiekowego. Każdy, kto jest chętny do pracy w SG, musi złożyć podanie o przyjęcie do służby, kwestionariusz osobowy kandydata do służby w SG oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie, kwalifikacje zawodowe i uprzednie zatrudnienie. Następne etapy to kolejno:

  • test wiedzy,
  • rozmowa kwalifikacyjna,
  • test sprawności fizycznej,
  • badanie psychologiczne,
  • badanie psychofizjologiczne,
  • ustalenie zdolności (fizycznej i psychicznej) do służby w Straży Granicznej,
  • sprawdzenie prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym,
  • postępowanie sprawdzające (w przypadku braku odpowiedniego poświadczenia bezpieczeństwa).

Po pozytywnym przejściu wszystkich etapów kandydat otrzymuje pracę w Nadodrzańskiej Straży Granicznej. Warto wspomnieć także o tym, że zniesiono konieczność zdania egzaminu z języka obcego przed przystąpieniem do służby.

Sprawdź również: Ci pracownicy zarobią więcej. Sprawdź, czy przysługuje ci podwyżka

Wynagrodzenie w Nadodrzańskiej Straży Granicznej

Podstawą każdej pracy są oczywiście zarobki. W przypadku Nadodrzańskiej Straży Granicznej na start jest to ponad 6 tys. zł. Mowa tu o zarobkach netto, czyli na rękę. Warto jednak podkreślić, że nie są to jedyne benefity. Podczas szkoleń kandydat nie musi martwić się umundurowanie, wyżywienie oraz zakwaterowanie. Poza tym strażnikom granicznym przysługuje dodatek na remont mieszkania albo dodatek za brak mieszkania.

Sprawdź również: W PRL-u miał je każdy. Dziś są warte krocie, więc warto przeszukać strych

W tym drugim przypadku jest to równoważnik finansowy w przypadku braku lokalu mieszkalnego bądź prawo do pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Funkcjonariusze mają prawo ubiegać się także o wsparcie finansowe przy zakupie nieruchomości czy zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby. Tak, jak w przypadku pozostałych pracowników tzw. budżetówki, przysługuje im także dodatkowe wynagrodzenie roczne, zwane również "trzynastką". Mają również prawo do pobierania tzw. mundurówki.

Zobacz też:

Masz działkę ROD? Możesz dostać 4000 złotych. Sprawdź warunki

Tym seniorom przysługuje ulga podatkowa. Sprawdź, jak ją rozliczyć

​Duże zmiany w prawie spadkowym. Te osoby nic nie dostaną

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze | praca | zarobki