Reklama
Reklama

​Nie chcesz kupować choinki? Możesz ją wypożyczyć. Tyle kosztuje drzewko z wypożyczalni

Zakup choinki wiąże się nie tylko z koniecznością wydania pieniędzy, ale także wieloma czynnościami dodatkowymi, takimi jak osadzenie czy wybór rodzaju drzewka. Dla wielu osób problemem jest również pozbycie się drzewka po świętach. Świetnym rozwiązaniem w takim przypadku będzie wypożyczenie drzewka, zamiast zakupu.

Ze względu na zbliżający się wielkimi krokami sezon świąteczny, ostatnio przygotowaliśmy tekst o tym, ile w tym roku zapłacimy za choinkę. Teraz czas na pokazanie tańszej i bardziej ekologicznej alternatywy.

W Gdańsku nie musisz kupować choinki, możesz ją wypożyczyć

Rozwiązaniem dla 260 gdańszczan w tym roku będzie możliwość wypożyczenia drzewka choinkowego, zamiast zakupu. Akcja rozpoczęła się w środę 6 grudnia i jest prowadzona Zakład Utylizacyjny w Gdańsku. Chętni będą mogli wypożyczyć choinkę za pośrednictwem strony internetowej. Największe drzewka będą miały nawet 160 cm wysokości. Wszystkie są osadzone w doniczkach — ma to na celu realizację idei less waste, a także jest zgodne z założeniami Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Dzięki temu po okresie świąt zostaną one przygotowane tak, by za rok znów mogły trafić na wypożyczenie. Najtańsze choinki będą kosztowały co najmniej 70 złotych.

Sprawdź również: Tyle zapłacimy w tym roku za karpia. Czy świąteczne zakupy uderzą nas po kieszeni?

Nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale również dbasz o środowisko i... dzikie ptaki

Warto jednak zwrócić uwagę, że gdańska wypożyczalnia choinek nie tylko promuje idee dbania o środowisko, ale jest również połączona z akcją charytatywną. Otóż zebrane w akcji środki zostaną w całości przekazane na konto Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Pomieczynie. Pieniądze posłużą wyremontowaniu wolier dla ptaków, a w szczególności woliery rozlotowej. Pomaga ona w ostatnim etapie rehabilitacji ptaków i przygotowuje je do powrotu na wolność.

Podobne akcje prowadzone są również w innych polskich miastach. W Krakowie aby wypożyczyć choinkę, wystaczy przynieść ze sobą paczkę karmy dla psów lub kotów. Zebrane podarunki zostaną przekazane do lokalnego schroniska dla zwierząt. 

Zobacz też:

​Nawet 1500 zł na nowy rok szkolny. Wnioski trzeba złożyć w konkretnym terminie

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze