Reklama
Reklama

Na tych pamiątkach z czasów PRL-u możesz zarobić fortunę. Kolekcjonerzy zacierają ręce

Wiele osób pamiętających czasy PRL-u traktuje przedmioty z tamtego okresu bardzo sentymentalnie. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za niektóre rzeczy fortunę. Cenne pamiątki osiągają często wysokie ceny na internetowych licytacjach. Warto zwrócić uwagę szczególnie na jeden rodzaj przedmiotów, które kiedyś zdobiły każdą meblościankę. Sprawdź, o czym mowa.

Cenne przedmioty z PRL-u. Kolekcjonerzy płacą za nie niemałe pieniądze

Wiele przedmiotów z czasów Polskiej Republiki Ludowej robi olbrzymią furorę na aukcjach internetowych. Chodzi między innymi o sprzęty domowe, takie jak młynki do kawy, sokowirówki, kuchnie elektryczne czy telefony stacjonarne. Kolekcjonerzy kupują również rzadko spotykane zabawki, monety, banknoty i modele. Przykładowo: w momencie pisania tego artykułu, kwota licytacji monety o nominale 100 zł z Mieszkiem i Dąbrówką wynosi 540 zł.

Przeczytaj też: Na tych książkach z czasów PRL-u możesz dużo zarobić. Sprawdź, może masz je na półce

Popularnością cieszą się również stare meble z czasów PRL-u. Na stronach aukcyjnych można znaleźć stare komody, witryny, krzesła czy fotele. Niektóre z nich wymagają gruntownej renowacji, jednak prawdziwym kolekcjonerom to nie przeszkadza.

Kryształy z czasów PRL-u. Lepiej sprawdź, czy masz je w domu

W czasach PRL-u, przedmioty z kryształu, takie jak kryształowe cukierniczki, misy, karafki czy flakony, były nieodzowną częścią niemal każdego wnętrza. Obecnie najwięcej warte są przedmioty wyprodukowane w miejscach, takich jak Huta Szkła Kryształowego "Julia" czy Huta Szkła Kryształowego "Violetta". Ich cena zwykle uzależniona jest od wielkości danego kompletu oraz stanu wyrobów. 

Na popularnych stronach aukcyjnych można znaleźć wielkie kolekcje złożone z kilkudziesięciu kryształowych przedmiotów, które obecnie są wystawione za nawet 5 tys. zł. Zwykły kryształowy talerzyk czy wazon mogą być warte 300-400 zł. Za kilka sztuk kryształowych naczyń z czasów PRL-u w dobrym stanie można zgarnąć niemałą fortunę. Z tego względu warto sprawdzić na strychu lub w piwnicy, czy nie ma tam jakichś cennych pamiątek.

Zobacz też:

​Praca za 8 tys. "na rękę", trzy posiłki dziennie... chętnych nie ma

​Najdroższe warzywo świata w Polsce jest chwastem. Francuzi płacą za nie ponad 4000 zł

Darmowa komunikacja dla seniorów. Wystarczy spełnić jeden warunek

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze