Reklama
Reklama

​Można dostać 1200 zł na wakacje dla dziecka. Komu przysługuje dofinansowanie?

Już za niespełna dwa miesiące zaczną się letnie wakacje. Dzieci będą miały dwa miesiące odpoczynku od szkoły, jednak rodzice będą musieli w jakiś sposób zagospodarować im ten czas. Jednym ze sposobów są kolonie i obozy, jednak wiążą się z niemałymi wydatkami. Sprawdź, komu przysługuje dofinansowanie 1200 zł na wakacje dla dziecka.

Fundacja "Szansa dla Gmin" rusza z kolejną rekrutacją

Nabór wniosków ruszył 6 maja 2024 roku i dotyczy wyjazdów na wypoczynek letni, które obejmują program profilaktykę zdrowotną oraz promocję zdrowia. Z funduszy będą mogły skorzystać dzieci rolników urodzone między 1 stycznia 2008 a 31 grudnia 2019 roku, czyli w wieku od 5 do 16 lat. Środki pochodzą z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, jednak nie każde dziecko otrzyma 1200 zł dofinansowania.

Sprawdź również: Masz takie banknoty w portfelu? Uważaj, nie zapłacisz nimi w sklepie

Zgodnie z zasadami finansowania, dopłata na jedno dziecko nie może przekroczyć 80 proc. poniesionych (oraz udokumentowanych) kosztów. Dodatkowo rodzice uczestnika wyjazdu zostaną zobowiązani do dopłaty w wysokości 800 zł. Fundacja "Szansa dla Gmin" przekaże środki dofinansowania w dwóch transzach — pierwszą po podpisaniu umowy, a drugą po otrzymaniu od organizatora kompletnej dokumentacji rozliczeniowej.

Gdzie dziecko będzie mogło pojechać na kolonie lub obóz?

Rodzice nie będą jednak mogli swobodnie wybrać miejsca, w którym ich dzieci będą wypoczywać. Turnusy objęte dopłatami muszą się odbyć między 22 czerwca a 1 września 2024 roku. Z kolei lista ośrodków jest zamknięta i znajdują się na niej:

  • "Pokoje u Heleny" Willa Tatra House w Zakopanem,
  • D.W. Halina w Zakopanem,
  • Kwatery Prywatne Andrzej Sieczka w Poroninie,
  • Ośrodek "Bałtyk" s.c. we Władysławowie,
  • Ośrodek Wczasowo - Kolonijny "Marysieńka" w Jarosławcu,
  • Ośrodek Wczasowy "Pionier" w Łukęcinie,
  • Ośrodek Wypoczynkowo - Kolonijny "Korona" w Mikoszewie,
  • Pensjonat "Beata" w Ustroniu Morskim.

Każdy turnus trwa dziesięć dni i obejmuje osiem noclegów. Osoby uprawione do otrzymania dofinansowania w wysokości 1200 zł na wakacje dla dziecka, mogą składać wnioski u koordynatorów wojewódzkich fundacji "Szansa dla Gmin".

Zobacz też:

Tyle dziś zapłacimy za truskawki. Ekspert wyjaśnia, czy ceny w końcu spadną

​Ostatni dzwonek, by dostać 5 tys. zł na dom jednorodzinny. Za miesiąc koniec zbierania wniosków

​Nawet trzykrotny wzrost opłat za czynsz. Kto będzie musiał płacić więcej?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze