Reklama
Reklama

​Dostaniesz 150 tys. zł na rozwój firmy, gdy spełnisz dwa warunki. Jest jeden haczyk

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, a zwłaszcza jej rozwój, nieodłącznie wiąże się z koniecznością inwestycji pieniężnych. Na szczęście dla przedsiębiorców funkcjonują różnego rodzaju programy, z których można pozyskać środki. Dowiedz się, kto może liczyć na 150 tys. zł na rozwój firmy i jakie warunki trzeba spełnić.

Dwa warunki i dostaniesz 150 tys. zł na rozwój firmy

Każdy przedsiębiorca, który chce skorzystać z dofinansowania, musi spełnić dwa warunki. Na szczęście nie są one wyśrubowane, a należą do nich:

  • prowadzenie działalności gospodarczej we własnym imieniu,
  • utworzenie minimum jednego miejsca pracy.

Kwota 150 tys. zł przyznawana jest w przypadku utworzenia jednego miejsca pracy, jednak wzrasta wraz z kolejnymi stanowiskami. Przy utworzeniu dwóch miejsc pracy jest to 200 tys. zł, z kolei dla przedsiębiorcy, który utworzy trzy stanowiska pracy, przewidziana jest premia w wysokości 250 tys. zł.

Sprawdź również: Polacy tłumnie składają wniosek o to świadczenie. Można dostać nawet 3500 zł, ale są warunki

Jest jeden haczyk, który może uniemożliwić otrzymanie dofinansowania

Niestety jest również jeden warunek, który może wykluczyć wielu przedsiębiorców z możliwości uzyskania wsparcia z programu. Chodzi o miejsca, w których funkcjonuje lokalna grupa działania. To właśnie te oddolne inicjatywy mają za zadanie wspierać rozwój przedsiębiorczości poprzez dysponowanie środków na rozwój firm.

Przedsiębiorca, który jest zainteresowany pozyskaniem środków, powinien w pierwszej kolejności sprawdzić, czy na jego obszarze funkcjonuje lokalna grupa działania. Następnie sprawdzić harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie oraz warunki, jakie musi spełnić. Może się okazać, że w ramach danej LGD konieczne będzie spełnienie dodatkowych kryteriów.

Zobacz też:

​Podszywają się pod ZUS, proponują gwarantowaną emeryturę. Oszuści czyhają na seniorów

Tak zmniejszysz rachunki za światło. Dzięki tym zasadom sporo zaoszczędzisz

​Nowe zasady segregacji śmieci. Za pomyłki grożą surowe kary

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze