Reklama
Reklama

Dlaczego jedzenie z food trucków jest droższe niż w restauracji? Ten czynnik jest kluczowy

Moda na food trucki zdaje się nie przemijać. Już od kilku dobrych lat tego rodzaju miejsca serwują rozmaite jedzenie w wielu polskich miastach. Jednak często zdarza się, że zakup posiłku w food trucku to dość spory wydatek. Z czego to wynika i czy faktycznie za uliczne potrawy zapłacimy więcej niż w restauracji?

Czym są food trucki?

Kuchnia meksykańska, koreańska czy grecka? A może klasyczny amerykański burger lub frytki belgijskie? Food trucki zazwyczaj serwują wiele rozmaitych rodzajów dań z całego świata. Dzięki temu przyciągają do siebie klientów, którzy ubóstwiają zagraniczną kuchnię.

W Polsce moda na food trucki pojawiła się ponad 10 lat temu. Od tamtej pory w naszym kraju można spotkać coraz więcej przedstawicieli ulicznej gastronomii. I to nie tylko na imprezach plenerowych! Charakterystyczne, mobilne budki z jedzeniem da się znaleźć również w centrach większych miast. 

Czy food trucki są droższe niż wypad do restauracji?

Pomimo tego, że food trucki mają wielu zwolenników, to jednak mnóstwo osób narzeka na wysokie ceny. Klienci wskazują, że nierzadko wypad do restauracji okazuje się tańszy od kupienia posiłku w food trucku. Czy tak faktycznie jest? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

Przeczytaj też: Ta polska restauracja została uznana za najpiękniejszą na świecie. Tak wygląda jej wnętrze

Osoby zajmujące się uliczną gastronomią oznajmiają, że w ich punktach konsumenci mogą liczyć na wysoką jakość wykorzystywanych produktów. Wobec tego ceny niektórych dań faktycznie mogą być wyższe niż w typowych fast foodach. Warto również wspomnieć o opłatach pobieranych przez organizatorów imprez plenerowych, na których pojawiają się przedstawiciele branży street food. Nierzadko owe opłaty okazują się dość spore, a zatem właściciele food trucków muszą rekompensować sobie poniesione koszty za pomocą wyższych cen

Z drugiej strony, ceny w food truckach uzależnione są przede wszystkim od ich lokalizacji, serwowanej kuchni oraz renomy danego punktu. Istnieje mnóstwo miejsc, w których można zjeść smaczny posiłek za rozsądną kwotę (często oscylującą wokół 30 zł). Jednak są też inne lokacje oferujące dania faktycznie droższe niż te w restauracjach.

Zobacz też:

Emerycie, możesz skorzystać z wielu zniżek. Musisz mieć przy sobie jedną rzecz

​Przed nami wzrost podatków. Za to zapłacimy więcej od nowego roku

​Zmiany w 800 plus są już pewne. Te dzieci nie dostaną świadczenia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze