Reklama
Reklama

​Catering świąteczny Magdy Gessler w ogniu krytyki. Tyle trzeba zapłacić za porcję pierogów

Już od wielu lat przed świętami pojawiają się oferty cateringu świątecznego. Oczywiście najdroższe i najbardziej ekskluzywne dania znajdziemy u najpopularniejszych restauratorów. W tym roku bank będzie musiał rozbić każdy, kto zdecyduje się na świąteczny catering od Magdy Gessler. Poznaj ceny, jakie zaproponowała klientom restauratorka.

Co znajdziemy w świątecznym cateringu Magdy Gessler?

Wśród potraw w cateringu świątecznym Magdy Gessler znajdziemy ponad 40 pozycji. Jako danie główne na naszym wigilijnym stole zagościć może kaczka pieczona w całości po polsku z antonówką, rolada cielęca faszerowana koprem i kiszonymi ogórkami czy też pasztet z dziczyzny i grzybów. Dla smakoszy ryb Magda Gessler przygotowała m.in. pstrąga faszerowanego koprem, suma mazurskiego w zalewie octowej czy też szubę, czyli śledzia przykrytego pierzynką

W świątecznym cateringu jest także wiele dodatków takich jak żurawina, kapusta kiszona czy powidła śliwkowe. Warszawska restauratorka oferuje klientom także słodkości. Z menu można wybrać, chociażby bezę migdałową z kremem czy jabłecznik z cynamonem.

Sprawdź również: Tu seniorzy zapłacą mniej za zakupy spożywcze. Program zniżkowy w znanej sieci sklepów

W tym roku na catering świąteczny od Magdy Gessler będą mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi

O ile menu świąteczne Gessler nigdy nie było tanie, to w tym roku ceny są znacznie wyższe, niż w ubiegłych latach. Decydując się na pełen pakiet dostępnych potraw, musimy liczyć się z wydatkiem ponad 2400 złotych. Wśród ciast najdroższy jest makowiec z orzechami. Za 1,2 kg tego ciasta trzeba zapłacić 145 zł.

 Niewiele tańszy jest sernik krakowski, który kosztuje 95 zł za kilogram. Za kurczaka pieczonego po polsku nadziewanego wątróbką i chałką Magda Gessler liczy sobie 135 zł, 5 sztuk pierogów z kapustą i prawdziwkami kosztuje 51 zł, za 10 sztuk uszek z borowikami zapłacimy 70 zł, a za 900 ml barszczu czerwonego na zakwasie 65 zł. Sporo kosztuje także kompot z suszu (55 zł za 900 ml) czy chleb na zakwasie z mąki żytniej (35 zł za 1 kg).

Zobacz też:

​Zapis bankowy to dobra forma zabezpieczenia. Nie tylko dla seniorów

​Gdzie przechowywać testament? Skorzystaj z bezpłatnego rejestru

​Nowe przepisy dotyczące odrzucenia spadku. Dla wielu osób będzie szybciej i spokojniej

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pieniądze