Reklama
Reklama

​To najgorsze kolory ścian do kuchni. Planujesz remont? Lepiej ich nie wybieraj

Wybór kolorów ścian to jedna z najważniejszych decyzji podczas projektowania wnętrza. Nie inaczej jest także w przypadku kuchni. Warto pochylić się nad wyborem odpowiednich barw, gdyż źle dobrane mogą sprawić, że stracimy apetyt, a tego byśmy nie chcieli. Sprawdź, jakich kolorów lepiej nie wybierać do kuchni.

Rola kolorów w naszym życiu jest niebagatelna. Nie tylko wpływają na nasze samopoczucie, ale także na nastawienie do życia i świata. Warto zadbać o to, by barwy ścian w kuchni nie pogarszały naszego nastroju.

Uważaj na skrajności w wyborze barw

Wiele osób stawia na ciemne lub jasne kolory w kuchni. Czarne wnętrza mogą się jednak kojarzyć z przestrzeniami smutnymi i opuszczonymi. W przypadku jasnych barw (szczególnie żółtych lub neonowych — błękitnych, różowych czy zielonych) wystrój może okazać się zbyt agresywny, a wręcz agresywny, drażniący zmysły i wręcz niepokojący.

Sprawdź również: Wiesz, co możesz postawić bez pozwolenia na budowę? Lista jest długa

Szary jest modny, ale nie do końca pasuje do kuchni

W ostatnich latach szarość to jeden z największych trendów w urządzaniu przestrzeni kuchennych, jednak powinniśmy uważać na ten kolor. Bardzo łatwo możemy sprawić, że stanie się ona nudna, ponura i przygnębiająca, a zamiast z miejscem, gdzie powstają cudowne aromaty i smaki, będzie się kojarzyła z ze szpitalem lub więzieniem.

Nie szalej z intensywnością kolorów

W intensywnych kolorach, które nie nadają się do kuchni, przoduje intensywna pomarańcza. Podobnie jak w przypadku barw neonowych są one niezwykle męczące dla ludzkich oczu oraz psychiki. Podobnie będzie w przypadku czerwonych ścian w kuchni, przez które zwiększy się poziom naszego stresu, a to nie będzie dobre otoczenie do spożywania posiłku.

Niektóre pastele również nie zdadzą egzaminu

Ciepłe, pastelowe kolory, to z pozoru idealne rozwiązanie do kuchni. Jednak nie każda pastelowa barwa sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Których unikać? Przede wszystkim zieleni i lawendy. Pierwszy kolor może sprawiać nieświeże wrażenie w pomieszczeniu, natomiast drugi często wygląda w kuchni ponuro i tanio.

Zobacz też:

Zawsze wygląda idealnie i przetrwa każdy upał. Jak wybrać sztuczną trawę na balkon?

Tak mieszkają Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko. Każdy z ich domów opływa luksusem

Mała łazienka też może być stylowa. Wystarczy postawić na te rozwiązania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kuchnia | ściany