Reklama
Reklama

Mała łazienka też może być stylowa. Wystarczy postawić na te rozwiązania

Mała łazienka bywa chwilami problematyczna, zwłaszcza kiedy chce się ją zaaranżować jednocześnie stylowo i funkcjonalnie. Ze względu na niedużą przestrzeń może być to nie lada wyzwanie. Warto więc poznać skuteczne rozwiązania, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku twojej łazienki. Podpowiadamy kilka z nich.

Małe przestrzenie na ogół nie należą do łatwych, jeśli chodzi o aranżacje. Wiele rozwiązań jest trudnych do zrealizowania, a w dodatku każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. W przypadku łazienki sprawa wydaje się być jeszcze bardziej skomplikowana. Można jednak wiele zdziałać, przestrzegając kluczowych kwestii. O czym dokładnie mowa?

Jak urządzić małą łazienkę, żeby była funkcjonalna?  

Mała łazienka często spotykana jest w blokach i kamienicach. Wielu osobom wydaje się, że urządzając ją, trzeba wybrać pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. Okazuje się, że stosując odpowiednie rozwiązania, można połączyć te dwa aspekty i zaaranżować swoją łazienkę w sposób praktyczny i stylowy.  

Przed przystąpieniem do urządzania łazienki, należy zastanowić się nad własnymi potrzebami, preferencjami i oczekiwaniami. To klucz do tego, aby łazienka zamieniła się w przyjazną dla nas samych przestrzeń. Już w tym momencie, dobrze dokonać kluczowych wyborów takich jak prysznic czy wanna, pralka w łazience czy poza nią. To dylematy, które mają duże znaczenie w przypadku małego metrażu.  

Ponadto warto zastanowić się nad stylem, który ma panować w łazience. To niezwykle ważne, bowiem ze stylem wiąże się kolorystyka oraz dodatki, które mogą optycznie powiększyć albo wręcz przeciwnie, pomniejszyć już i tak małą przestrzeń. Wobec tego warto zdecydować się na taki styl, który wpuści jasność i przestrzeń do małej łazienki.  

Przeczytaj również: Urządzanie balkonu. Dzięki tym dodatkom zmieni się w przytulną przestrzeń relaksu

Mała łazienka to nie problem. Jakie rozwiązania warto rozważyć?  

W przypadku małej łazienki, przede wszystkim należy postawić na rozwiązania, które pozwalają dobrze zagospodarować małą przestrzeń, a także optycznie powiększają ją. Wobec tego warto rozważyć wybór prysznica zamiast wanny. To zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić metraż. Co więcej, dobrym rozwiązaniem może być kabina prysznicowa z przesuwanymi drzwiami. 

Warto również zainwestować w wiszące meble, które pozwalają uwolnić podłogę, co sprzyja swobodnemu poruszaniu i zachowaniu tak cennej, wolnej przestrzeni. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem są meble wielofunkcyjne w okolicach umywalki. Pozawalają one, chociażby na wygospodarowanie miejsca na haczyki na ręczniki czy wieszak na papier toaletowy.  

W małej łazience każda przestrzeń się liczy, dlatego warto dobrze przemyśleć układ całego pomieszczenia. Już dobrym ustawieniem można praktycznie urządzić łazienkę. W połączeniu z odpowiednią kolorystyką powstanie stylowa i funkcjonalna łazienka.

Tutaj warto postawić na jasne kolory. Te warto połączyć z powierzchniami odbijającymi światło, które dobrze się prezentują, a przy tym optycznie powiększają łazienkę. I do tego oczywiście duże lustro, które jest sprawdzonym trikiem na optyczne powiększenie przestrzeni. W małej łazience warto również szczególną uwagę poświęcić oświetleniu.  

Zobacz też:

Zawsze wygląda idealnie i przetrwa każdy upał. Jak wybrać sztuczną trawę na balkon?

Tak mieszkają Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko. Każdy z ich domów opływa luksusem

Pamiętaj o tym, wybierając oświetlenie na poddasze. Tak zyskasz jasną i funkcjonalną przestrzeń

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aranżacja wnętrz | łazienka