Reklama
Reklama

Urządzanie balkonu. Dzięki tym dodatkom zmieni się w przytulną przestrzeń relaksu

Latem lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Czasem wystarczy wyjść na balkon, żeby cieszyć się słoneczną pogodą. Dodatkowo możemy stworzyć tam przytulną przestrzeń relaksu dzięki ciekawym materiałom, tekstyliom i innym dodatkom. Sprawdź najlepsze inspiracje.

Mieszkasz w bloku i masz balkon? Chcesz stworzyć spokojną strefę relaksu, przywołującą na myśl namiastkę ogrodu? Jeśli marzysz o mile spędzonym czasie na balkonie, to koniecznie zastosuj kilka trików na jego urządzenie. To właśnie dodatki mają w tym przypadku duże znaczenie. 

Materiał idealny na rustykalny balkon. Dzięki niemu będzie przytulny

Balkon z płytkami gresowymi i aluminiowymi barierkami wygląda dość surowo. Możemy jednak zmienić jego "chłodny" wygląd, urządzając go w stylu rustykalnym

Na posadzkę warto położyć drewniany podest, który zamontujemy samodzielnie. Podobnie sytuacja wygląda ze sztuczną trawą. Idealnie sprawdzą się również wodoodporne dywaniki balkonowe lub maty

Jeśli chcemy, aby nasz balkon był przytulny, to polecamy wybranie drewna jako głównego materiału. To właśnie ono "ociepla" całą aranżację. Możemy zatem zrobić całą drewnianą ścianę lub drewniany płotek bądź kratki, na których zawiesimy kwiaty. 

Meble i tekstylia na balkon. Zrób to sam

Jeśli planujemy spędzać sporo czasu latem na balkonie, to warto zadbać również o miejsce do siedzenia. W sklepach jest szeroki wybór foteli i krzeseł, jednak możemy zrobić je samodzielnie z palet czy skrzyń. Z tych materiałów wykonamy również piękny stolik. 

Zadbajmy również o tekstylia tj. poduszki, koce czy dywaniki. Idealnie sprawdzi się pleciony fotel brazylijski, na którym będziemy mogli wypoczywać do woli. 

Dodatki na balkon. Każdy szczegół ma znaczenie

Uroku naszemu balkonowi dodadzą kwiaty, stawiane na podłodze, ale też wieszane na barierkach, kratkach czy ścianie. Wtedy zaoszczędzimy sporą ilość miejsca. 

Wspaniale wygląda roślinność umieszczona w drewnianych skrzyniach lub koszach wiklinowych. Nie zapomnijmy także o oświetleniu, które również może być piękną ozdobą przestrzeni. Kupmy zatem lampiony, latarenki albo girlandę żarówek

Zobacz też:

Zawsze wygląda idealnie i przetrwa każdy upał. Jak wybrać sztuczną trawę na balkon?

Tak mieszkają Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko. Każdy z ich domów opływa luksusem

Mała łazienka też może być stylowa. Wystarczy postawić na te rozwiązania

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: balkon