Reklama
Reklama

​Kupujesz kabinę prysznicową? Ekspert radzi, na co powinieneś zwrócić uwagę

Wykończenie domu czy mieszkania to nie tylko wyzwanie pod względem finansowym, ale także wyboru odpowiedniego sprzętu. Za każdym razem sprawdzamy wszelkie parametry, by kupić taki produkt, który spełni nasze oczekiwania i posłuży nam jak najdłużej. Tak samo jest w przypadku kabiny prysznicowej. Sprawdź rady eksperta, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Dokładnie sprawdź wymiary

Na pierwszy rzut oka ten problem może wydawać się błahy. W końcu każdy, kto idzie do sklepu, kupuje taką kabinę prysznicową, jaka mu odpowiada. Tak, ale... takie podejście sprawdzi się, gdy wybieramy kabinę prysznicową wraz z brodzikiem. Wtedy podany wymiar np. 90 × 90 to wymiar brodzika. Jednak, jeśli chcemy umieścić kabinę prysznicową bezpośrednio na płytkach, wtedy możemy się zdziwić, ponieważ jej wymiar (np. 88 × 88) sprawi, że będzie nieestetycznie wystawał kawałek płytki. Sprawdźmy to przed zakupem, a najlepiej przed remontem, gdyż, jak radzi ekspertka Hanna Błaszak z firmy Radaway, najbardziej estetycznym rozwiązaniem będzie spasowanie linii szkła z linią fug.

Zwróć uwagę na zawiasy

Oprócz walorów estetycznych warto również zwrócić uwagę na kwestię dbania o czystość kabiny prysznicowej. W końcu jest to sprzęt, który ma bardzo częsty kontakt z wodą i trudno jest uniknąć osadzającego się kamienia i brudu. Właśnie z tego względu powinniśmy zwrócić uwagę na zawiasy, które nie będą nakładane na szybę, a zlicowane z nią. Dzięki temu ograniczymy liczbę wystających elementów, na których mogą dokładać się zanieczyszczenia, a także ułatwimy sobie sprawę sprzątania, gdyż będziemy mieli do wytarcia jedynie gładką powierzchnię szkła.

Sprawdź również: Wąska kuchnia w bloku to spore wyzwanie. Zaprojektuj ją w ten sposób, a będzie funkcjonalna

Zastanów się nad wyborem powłoki

Trzecia rada również wiąże się z czystością. Chodzi o wybór kabiny prysznicowej z rozwiązaniem, które pomoże uniknąć nieestetycznych osadów. Jest to specjalna folia, która składa się z warstwy hydrofobowej. Dzięki temu woda oraz kosmetyki nie osadzają się na niej, a po prostu szybko spływają. Wystarczy po kąpieli przetrzeć kabinę prysznicową ściereczką z mikrofibry lub użyć ściągaczki do wody, by od razu wyglądała jak świeżo po umyciu specjalnym środkiem. Wykorzystanie takiej powłoki pozwoli nam znacznie zmniejszyć czas, jaki poświęcamy na sprzątanie łazienki.

Zobacz też:

Już nie biel. Teraz wszyscy przemalowują kuchnie na ten kolor

Tak mieszka Małgorzata Kożuchowska. Elegancja i luksus

Aranżację balkonu zacznij od podłogi. Tanie i efektowne sposoby, które nie wymagają fachowców

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aranżacja wnętrz | łazienka | wykończenie wnętrz