Reklama
Reklama

Łazienka w stylu rustykalnym. Tak urządzisz ją krok po kroku

Łazienka jest nie tylko miejscem higieny, ale też strefą relaksu, dlatego ważne, aby zachwycała nas swoim wyglądem. Co więcej, jej wystrój powinien być zgodny z resztą pomieszczeń w domu. Jak zatem urządzić łazienkę w stylu rustykalnym? Sprawdź propozycję materiałów, kolorów i mebli.

Styl rustykalny to połączenie natury, vintage i wiejskiej sielanki. Konieczne jest nawiązanie do natury, a więc sięganie po materiały i kolory występujące w przyrodzie. Dzięki temu uzyskujemy klimat błogości, spokoju i wyciszenia. W rustykalnej łazience aż chce się wypoczywać. Przedstawiamy inspiracje w urządzaniu tego pomieszczenia. 

Drewno jako główny materiał w rustykalnej łazience

Materiałem, który występuje w przyrodzie, a więc pasuje do stylu rustykalnego, jest drewno. Dzięki niemu uzyskamy przytulny klimat pomieszczenia. Warto zatem położyć boazerię, płytki drewnopodobne albo wybrać drewniane fronty szafek. 

Innym materiałem, pasującym do rustykalnej łazienki, jest cegła i naturalny kamień typu łupek lub marmur. W takim stylu bardzo dobrze wyglądają też surowe wykończenia oraz nieregularne płytki.

Rustykalna łazienka tylko w naturalnych kolorach

Drewno, cegłę i kamień uzupełniamy naturalnymi kolorami, inspirowanymi przyrodą. Idealnie sprawdzi się tutaj biel, beż, szarość czy brąz. Jeśli chcemy stworzyć ciekawe akcenty kolorystyczne, to można użyć zielonej i ciemnopomarańczowej barwy. 

Znaczenie mają także dodatki, które wybieramy do rustykalnej łazienki. W pomieszczeniu wspaniale prezentują się miękkie dywaniki, zasłonki, firanki oraz słomiane elementy. Warto postawić również na szorstkie drewno, a także wypukłości w kamieniach. 

Meble do rustykalnej łazienki. Każdy szczegół ma znaczenie

Meble w rustykalnej łazience nie mogą być lekkie i nowoczesne. Wybieramy masywne komody, które mają dużo szufladek i szafek. Poza tym zwracamy uwagę na każdy szczegół w danym meblu. Polecamy kupić takie z dekoracyjnymi gałkami.

Idealnie sprawdzą się także szprosy w oknach, drewniane ramy w lustrach czy szklane klosze do lamp. Żeby uzyskać przytulny klimat, powinniśmy wybrać ciepłe oświetlenie. 

Nie zapominajmy też o stworzeniu odpowiedniego klimatu w rustykalnej łazience. Wiejską scenerię zapewniają dekoracje z żywych kwiatów oraz różne świece

Zobacz też:

Tak mieszkają Wojciech Szczęsny i Marina Łuczenko. Każdy z ich domów opływa luksusem

Mała łazienka też może być stylowa. Wystarczy postawić na te rozwiązania

Pamiętaj o tym, wybierając oświetlenie na poddasze. Tak zyskasz jasną i funkcjonalną przestrzeń

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aranżacja wnętrz | łazienka