Reklama
Reklama

Wydaje się proste, a jednak. Większość osób podaje zły wynik

Zagadki matematyczne to prosty sposób na sprawdzenie swojej wiedzy z czasów szkolnych. Na początku wydają się niezwykle łatwe, by po chwili przysporzyć niemałego kłopotu. Przyszła więc pora, żeby zmierzyć się z kolejnym zadaniem matematycznym. Tym razem do rozwiązania jest „banalne” działanie. Sprawdź, jak sobie z nim poradzisz.  

Ta zagadka matematyczna, z resztą jak wiele innych, ma to do siebie, że pomimo tego, że nie ma w niej nic skomplikowanego, większość osób rozwiązuje ją źle. W Internecie wrze dyskusja na temat prawidłowego wyniku, choć ten może być tylko jeden. 

Proste zadanie z matematyki czy jednak nie do końca?  

Wiele zagadek jest podchwytliwych, inne są po prostu na nieco wyższym stopniu trudności. W przypadku tej istnieje trzecia opcja, a mianowicie jest tak prosta, że aż sprawia trudność. Brzmi paradoksalnie, ale rzeczywiście tak jest.  

Wśród zagadek, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością, są i takie, które na pozór są banalnie proste, jednak w tym tkwi ich sedno. To właśnie przez to tak wiele osób podaje zły wynik.  

Większość śmiałków, którzy zmierzają się z tym działaniem, popełnia jeden podstawowy błąd. Mianowicie rozwiązują je od lewej do prawej, nie pamiętając o... kolejności wykonywania działań. Wobec tego, jak rozwiązać to działanie? 

Zobacz także: Jak stworzyć 3 kwadraty? Możesz przełożyć tylko 3 zapałki, ale mało kto to potrafi

Kolejność rozwiązywania działań to podstawa. Jak jest wynik?  

Zanim przejdziemy do prawidłowego wyniku tej "zagadki", warto przypomnieć kluczowe zasady matematyki. Tak więc w pierwszej kolejności wykonywane są obliczenia w nawiasach, następnie mnożenie i dzielenie, a na końcu dodawanie i odejmowanie.  

Pamiętając już o tej zasadzie, rozwiązanie tego zadania nie powinno przysporzyć trudności. Co więcej, wynik powinien wyjść prawidłowy i z pewnością nie jest to 4 czy 79. 

Chcąc uzyskać poprawny wynik, w pierwszej kolejności należy wykonać mnożenie 25x0. Tym sposobem otrzymamy działanie 50+50-0+2+2, które pozostaje wykonać w kolejności zapisu od lewej do prawej. Tym sposobem obliczymy prawidłowy wynik, którym jest liczba 104

Zobacz też:

​Tę zagadkę rozwiążą tylko orły z matematyki. Jak z trzech zer zrobić szóstkę?

​To jest zagadka dla czwartej klasy podstawówki. Mało kto jest w stanie podać dobry wynik

Rekiny w Bałtyku mają trzy metry i wagę 200 kg. Czy są niebezpieczne?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka