Reklama
Reklama

​Większość internautów rozwiązuje tę zagadkę w 3 sekundy. Dasz radę?

Praktycznie każda zagadka matematyczna, którą znajdziemy w internecie, ma dopisek "trudna", "tylko dla osób z wysokim IQ" lub "podchwytliwa". Jednak nie ta! W tym przypadku zadanie jest stosunkowo łatwe i wiele osób poda prawidłową odpowiedź, gdy tylko rzuci okiem na rysunek. Spróbuj rozwiązać tę prostą zagadkę matematyczną w 3 sekundy.

Prosta zagadka matematyczna. Rozwiążesz ją w 3 sekundy?

Jak w większości łamigłówek matematycznych, również w tym przypadku warto zacząć od analizy polecenia. Mianowicie chodzi o to, by z pięciu piątek stworzyć takie działanie matematyczne, którego wynikiem będzie 500. W tym celu można wykorzystać symbole matematyczne takie jak dodawanie, odejmowanie, dzielenie czy mnożenie, a także potęgowanie lub pierwiastkowanie. Inwencja pod względem doboru drogi znajduje się tylko i wyłącznie po stronie osoby rozwiązującej tę zagadkę. Warto także wspomnieć o tym, że można łączyć cyfry. Wystarczy nie umieszczać między nimi żadnego symbolu i w ten sposób np. z dwóch piątek otrzymamy liczbę 55. Dasz radę po tych wskazówkach rozwiązać tę prostą zagadkę matematyczną w 3 sekundy?

Sprawdź również: Zagadka matematyczna, która podzieliła internet. Jakie jest rozwiązanie?

W przypadku tego rodzaju łamigłówek wiele osób zaczyna od rozmyślania nad działaniami, które pozwolą osiągnąć wymagany wynik. Jednak w tym przypadku kluczem jest prostota. Tak po prawdzie będzie nam potrzebny tylko i wyłącznie jeden symbol matematyczny, a mianowicie odejmowanie. Gdzie go wstawić? Między trzecią a czwartą piątką. W ten sposób pierwsze trzy cyfry utworzą liczbę 555, a dwie ostatnie — 55. Końcowe działanie będzie wyglądało następująco 555 - 55 = 500. Prawda, że się zgadza? Udało ci się rozwiązać tę prostą zagadkę matematyczną w 3 sekundy?

Zobacz też:

​Wydaje się proste, ale sprawia wiele kłopotów. Rozwiążesz poprawnie?

​Tylko geniusze rozwiążą to działanie bez kalkulatora. Dasz radę w 15 sekund?

​Z pozoru prosta zagadka matematyczna. Rozwiążą ją tylko najbystrzejsi

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka