Reklama
Reklama

Tego zadania z matematyki "nie da się rozwiązać"? Internauci są wściekli

Jeśli lubisz matematyczne łamigłówki, koniecznie spróbuj rozwiązać to zadanie z podstawówki. Ćwiczenie zrobiło furorę w sieci po tym, jak jedna z mam opublikowała je na Reddicie. Dorośli internauci długo główkowali nad rozwiązaniem. Niektórzy są wściekli, ponieważ twierdzą, że tego ćwiczenia "nie da się rozwiązać". Sprawdź, czy tobie uda się to zrobić.

Zadanie domowe z matematyki wstrząsnęło internetem po tym, jak anonimowa mama podzieliła się nim z internautami na Reddicie. To nie pierwsza tego typu zagadka, jednak tym razem ćwiczenie z podstawówki jest bardzo osobliwe. 

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, dlatego wielu dorosłych, którzy postanowili pogłówkować nad rozwiązaniem, po kilku chwilach dało za wygraną. Czy naprawdę jest tak trudne, że "nie da się go rozwiązać? Możesz przekonać się własnej skórze.

Może cię zainteresować: Zagadka dla geniuszy. Wydaje się prosta, lecz mało kto zna odpowiedź

To zadanie podzieliło internautów. Naprawdę "nie da się go rozwiązać"?

Zadanie z matematyki, które podzieliło internautów, którzy od razu zwrócili uwagę na fakt, iż już na pierwszy rzut oka wydaje się ono nielogiczne. Wystarczy przeczytać polecenie, by to zrozumieć. Treść ćwiczenia brzmi bowiem następująco: "Tydzień to siedem dni. W lutym są 42 dni. Ile razy wszystkie dni tygodnia powtórzą się w lutym?"

Nauczyciel podał również cztery warianty odpowiedzi: 

  • A - 5 razy
  • B - 4 razy
  • C - 6 razy
  • D - 30 razy

Czytaj również: Wiesz, która liczba jest większa? 8/10 osób typuje źle

Jak rozwiązać zadanie z matematyki? Internauci podają dwie odpowiedzi

Aby rozwiązać zadanie z matematyki tak, jak życzyłby sobie tego autor, trzeba założyć, że luty wcale nie ma 28 dni (albo 29 w roku przestępnym) a 42. W takiej sytuacji wystarczy podzielić 42 przez 7 i poprawną odpowiedzią jest C (tak obstawia większość internautów na Reddicie). 

Jeżeli jednak, zechcemy by zadanie brzmiało logicznie, i tym samym zdecydujemy się zamienić dni w lutym z 42 na 28, za prawidłowe rozwiązanie musielibyśmy uznać odpowiedź B, czyli 4 razy. 

Zobacz też:

Jak stworzyć 3 kwadraty? Możesz przełożyć tylko 3 zapałki, ale mało kto to potrafi

Przełóż jedną zapałkę, by uzyskać właściwy wynik. Mało kto to potrafi

​Szybki test na inteligencję. Jak uzupełnić to równanie, by miało sens?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nauka | matematyka