Reklama
Reklama

​Myślisz, że znasz odpowiedź? To działanie podzieliło internautów. Większość podaje zły wynik

Na pierwszy rzut oka to działanie matematyczne wydaje się niezwykle proste. Co więcej, wiele osób od razu podaje wynik i jest przekonana, że musi to być prawidłowe rozwiązania. Nic bardziej mylnego! To z pozoru łatwe działanie kryje pewne utrudnienie, które niweczy cały wysiłek. Sprawdź, jaka jest prawidłowa odpowiedź.

W tym przypadku dzielić możemy na dwa sposoby

Wiele osób w tym przypadku zwróci uwagę, że procenty to tak naprawdę ułamki. I jest to słuszna (ale nie jedyna) droga do rozwiązania tej zagadki. Przecież 500 proc. to w rzeczywistości 500 podzielone przez 100, czyli 5. Natomiast 50 proc. możemy zapisać jako 50 podzielone przez 100, co daje wynik ½. W takim przypadku otrzymujemy działanie 5 podzielone przez ½, zamieniamy dzielenie na mnożenie i 5 * 2 daje nam 10. Drugi sposób to podzielenie 500 przez 50 poprzez skreślenie zer, co pozwoli otrzymać działanie 50 / 5 = 10. W obu przypadkach wyniki są takie same. Jednak nie są prawidłowe! Dlaczego?

Sprawdź również: Działanie z podstawówki, którego prawie nikt nie rozwiązuje poprawnie. Zobacz, czy ci się uda

Szczegół, o którym mało kto pamięta

Dlaczego nie jest to prawidłowa odpowiedź? Mianowicie wynik mamy otrzymać w procentach, a nie w zwykłych liczba, a dopisanie znaku "%" do wyniku nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak w takim przypadku uzyskać wynik? Skoro na początku wartość w procentach dzieliliśmy przez 100, by uzyskać zwykłe liczby, teraz musimy ponowić tę operację, tylko że... odwrotnie. Czyli uzyskaną liczbę 10 należy pomnożyć przez 100, co daje nam wynik 1000 procent. I to jest prawidłowa odpowiedź.

Zobacz też:

Przyjrzyj się uważnie. Jaką liczbę widzisz? Ten obrazek podzielił internautów

Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

To jeden z najdziwniejszych owoców świata. Zaskakuje nie tylko wyglądem, ale też zapachem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka