Reklama
Reklama

Masz 30 sekund na rozwiązanie tego równania. Szybki test na inteligencję, który wielu oblewa

Wiele zadań matematycznych z pozoru jest prostych, jednak potrafią przyprawić o zawrót głowy niejednego dorosłego. Tym bardziej, jeśli na rozwiązanie jest tylko 30 sekund. Jak będzie w przypadku tego działania? Podejmij wyzwanie i przekonaj się, czy poprawnie rozwiążesz to pozornie proste równanie.    

Zagadki matematyczne cieszą się niezwykłą popularnością wśród internautów. Wielu z nich podejmuje wyzwanie i stara się poprawnie rozwiązywać zadanie z lepszym bądź gorszym skutkiem. Z pozoru proste równania mogą przysporzyć niemałego kłopotu. Jak będzie w przypadku tego szybkiego testu na inteligencję?

Wcale nie taka prosta zagadka matematyczna

Zagadki matematyczne są ciekawym i rozwijającym zajęciem, któremu można poświęcić czas w dowolnym miejscu. W sieci w ostatnim czasie owiane są niesłabnącą popularnością. Wiele z nich na pozór jest prostych, lecz ostatecznie przysparza sporo kłopotów.  

Często w związku z tym pod zagadkami roi się od komentarzy, w których internauci dyskutują na temat prawidłowego wyniku. Ten jednak może być tylko jeden. Jaki będzie w przypadku równania 20-8:2+1-9:3?

Zobacz również: Wszyscy znamy zagadki z zapałkami, mało kto potrafi je rozwiązać. Spróbujesz?

Jaki jest wynik tego równania? Pamiętaj o kolejności wykonywania działań 

Chcąc poprawnie rozwiązać tę zagadkę, jak i wiele innych, należy pamiętać o jednej z kluczowych zasad, która przyswajana była już za czasów szkoły podstawowej. Mowa tutaj oczywiście o kolejności wykonywania działań.  

Tym sposobem należy pamiętać, że w pierwszej kolejności wykonywane są obliczenia w nawiasach. Następne jest mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Pamiętanie o tej zasadzie pozwoli na rozwiązanie niejednego równania. Niestety wiele osób o tym zapomina i tak właśnie powstają burzliwe dyskusje w komentarzach na temat wyniku. 

Wobec tego wiadomo już jak rozwiązać równanie 20-8:2+1-9:3. W pierwszej kolejności należy wykonać dzielenie 8:2=4 oraz 9:3=3. Po otrzymaniu działania 20-4+1-3 należy zastosować zasadę liczenia od lewej do prawej. Tym sposobem prawidłowy wynik to 14. Jak tobie poszedł ten szybki test? Udało ci się rozwiązać to równanie w 30 sekund?  

Zobacz też:

Fioletowy grzyb niesłusznie pomijany przez grzybiarzy. Do czego można go wykorzystać?

Największy pająk w Polsce grasuje w pobliżu kąpielisk. Jego ukąszenie może być bolesne

​Zagadka z podstawówki, którą bez kalkulatora rozwiąże tylko jedna na dziesięć osób

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka