Reklama
Reklama

​Masz 10 sekund na ułożenie wyrazu. Łap stoper i spróbuj swoich sił

Łamigłówki językowe to świetny pomysł na trening mózgu. Szczególnie jeśli dodatkowym czynnikiem, który wpływa na jej trudność, jest upływający czas. Weź stoper do ręki i przygotuj się na niezwykle intensywne 10 sekund dla twojego umysłu. Sprawdź, czy dasz radę odgadnąć wyraz z podanych siedmiu liter.

Ostatnia nasza łamigłówka była trudna? Ciekawe, co powiesz o tej

Kilka dni temu przygotowaliśmy dla was zagadkę, która była ciekawa, ale także dość trudna. Chodziło o odgadnięcie wyrazu z podanych liter w ciągu 15 sekund. Dzisiejsza zagadka również będzie składać się z siedmiu liter, jednak czas na jej rozwiązanie będzie dużo krótszy. Przygotuj sobie stoper lub ustaw minutnik, wygospodaruj miejsce, w którym będziesz miał chwilę spokoju (wyłącz TV, odejdź od komputera) i spróbuj swoich sił w tym szybkim treningu umysłowym. Rozwiązanie nawet jednej zagadki każdego dnia sprawi, że twój mózg ci za to podziękuje.

Sprawdź również: Tylko 1 na 1000 osób potrafi rozwiązać to zadanie. Sprawdź, czy tobie się uda

Dziesięć sekund, siedem liter, tylko jedna dobra odpowiedź

Dlaczego tak ważne jest pilnowanie określonego czasu podczas rozwiązywania zagadek? Wynika to z faktu, że szybko upływające sekundy jeszcze bardziej pobudzają nasz mózg do wysiłku. Działanie na najwyższych obrotach to najlepszy sposób treningu dla umysłu. Jeśli już przygotowałeś sobie stoper lub ustawiłeś minutnik, możemy zaczynać — pamiętaj, masz tylko 10 sekund. Czas start!

Prawidłowa odpowiedź to anagram. Na podstawie definicji zawartej w słowniku języka polskiego PWN można stwierdzić, że wyraz ten ma dwa znaczenia. Pierwsze to "wyraz utworzony przez przestawienie liter lub sylab innego wyrazu", natomiast drugie "łamigłówka, której rozwiązywanie polega na tworzeniu wyrazów przez przestawianie liter innych wyrazów". Sam wyraz pochodzi z greckich słów ana- (pol. nad) oraz grámma (pol. litera).

Zobacz też:

Przyjrzyj się uważnie. Jaką liczbę widzisz? Ten obrazek podzielił internautów

Ta zagadka matematyczna rozgrzewa internet do czerwoności. Znasz prawidłowy wynik?

To jeden z najdziwniejszych owoców świata. Zaskakuje nie tylko wyglądem, ale też zapachem

INTERIA.PL