Reklama
Reklama

​Jak z ośmiu ósemek otrzymać 1000? Wystarczą cztery działania

Zagadka matematyczna z ośmioma ósemkami na pierwszy rzut oka wydaje się wręcz niemożliwa do rozwiązania. Jednak, gdy się przyjrzymy jej bliżej, okazuje się, że prawidłowych rozwiązań może być... kilka. Spróbuj swoich sił i rozwiąż zagadkę matematyczną z ośmioma ósemkami, korzystając z zaledwie czterech działań.

Zagadka matematyczna z ośmioma ósemkami — zasady

W przypadku większości tego typu łamigłówek najważniejsze są zasady, którymi należy się kierować. Czasem są one nieostre i pozwalają na dużą swobodę podczas rozwiązywania, w innych przypadkach, tak jak w tej sytuacji, są one jasne i klarowne. Masz do dyspozycji wszystkie dostępne działania matematyczne, by stworzyć równanie, w którym z ośmiu ósemek otrzymasz liczbę 1000. Możesz zatem korzystać z dodawania, odejmowania, dzielenia, mnożenia czy pierwiastkowania, a także wstawiać nawiasy. Pamiętaj, że nie możesz dopisywać czy usuwać cyfr, więc zabronione jest np. wstawianie potęg czy tworzenie pierwiastków inne niż kwadratowe. Spróbuj rozwiązać to działanie!

Sprawdź również: To działanie podzieliło internet. Niewiele osób da radę podać wynik z pamięci

Jedna podpowiedź i stosunkowo łatwe rozwiązanie

Podpowiedzią, która znaczenie ułatwi rozwiązanie tego działania, jest stworzenie pierwszego członu z trzech ósemek, czyli zapisanie liczby 888. W takim przypadku do wykorzystania pozostanie nam jeszcze pięć ósemek, z których trzeba stworzyć liczbę 112. Dobrym pomysłem będzie złączenie kolejnych dwóch ósemek w liczbę 88. Dzięki temu w tym działaniu brakuje nam już tylko liczby 24. Jak dobrze wiadomo 24 to trzy razy osiem, a to mnożenie możemy zapisać jako dodawanie. W takim przypadku rozwiązaniem zagadki matematycznej z ośmioma ósemkami będzie działanie 888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000.

Zobacz też:

Niby proste, a jednak. Większość osób podaje zły wynik

​Ta zagadka jest starsza niż Internet. Naprawdę mało kto potrafi ją rozwiązać

To najstarsze zwierzę na świecie. Żyje w Morzu Bałtyckim i ma 700 milionów lat

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka