Reklama
Reklama

​Idealna zagadka na ponury dzień. Pobudź szare komórki do działania

Gdy za oknem jest szaro i buro, a słońce codziennie zachodzi szybciej, nasz nastrój może osiągać naprawdę niskie stany. Jednak w takim przypadku warto działać i to na różne sposoby. Może to być gorąca herbata z przyprawami, kostka ulubionej czekolady albo... zagadka matematyczna na ponury dzień!

Dlaczego w ponury dzień warto rozwiązywać zagadki matematyczne?

Ponure dni, szczególnie w listopadzie i grudniu, mogą niezwykle negatywnie wpływać na nasz nastrój i koncentrację. Jednym ze sposobów radzenia sobie z taką sytuacją może być rozwiązywanie zagadek matematycznych. Taki trening świetnie wpływa na poprawę nastroju poprzez stymulację mózgu, a dodatkowo rozwiązanie zadania może dać poczucie spełnienia i zwycięstwa, co również pozytywnie wpłynie na nasz humor. Oprócz tego zagadki matematyczne są świetnym sposobem na oderwanie od szarości i monotonii dnia. Na co więc czekać? Zabieramy się do rozwiązania!

Sprawdź również: Tylko geniusze rozwiążą to działanie bez kalkulatora. Dasz radę w 15 sekund?

Jak rozwiązać zagadkę matematyczną na ponury dzień?

Zgodnie z kolejnością działań zaczynamy od nawiasów. Jednak w tym przypadku mamy właściwie trzy wyrażenia w nawiasach, więc musimy zacząć od tych wewnętrznych. W pierwszym z nich mamy 8 × 2 = 16, a w drugim 6^6 = 36 i 36 - 10 = 26. Po tych krokach w jedynym działanie w nawiasie pozostało 16 + 26 = 42. Bazując na kolejności wykonywania działań, podnosimy 3^3 = 27. Następnie dzielimy 100 przez 42, co daje nam 2 i 16/42. Pozostało nam dodawanie i odejmowanie, które wykonujemy od lewej do prawej, czyli 2 16/42 + 27 = 29 16/42 oraz 29 16/42 - 15 = 14 16/42. Możemy ten wynik skrócić do postaci 14 i 8/21 lub zapisać w zaokrągleniu w systemie dziesiętnym — 14,38. To jest prawidłowa odpowiedź!

Zobacz też:

​To zadanie obrosło legendą. Mało kto jest w stanie podać poprawny wynik

​Podchwytliwa łamigłówka matematyczna. Musisz się skupić, by ją rozwiązać

​Zadanie z podręcznika do matematyki. Wcale nie jest dziecinnie prosta

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka