Reklama
Reklama

​Byłeś najlepszy w klasie z matmy? W takim razie to zadanie to dla ciebie bułka z masłem

Wbrew pozorom trudność danego zadania matematycznego nie musi być mierzona jedynie w złożonych symbolach matematycznych, takich jak logarytmy. Czasem wystarczy wykorzystać jedynie dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Spróbuj rozwiązać to zadanie matematyczne tylko dla tych, którzy byli najlepsi w klasie z matmy.

Kolejność wykonywania działań to podstawa

Drogowskazy i wskazówki są nam potrzebne, by prawidłowo funkcjonować. Jednym z najlepszych przykładów w życiu są oczywiście znaki drogowe. Podobną funkcję w matematyce pełni kolejność wykonywania działań. Jeśli ją znamy i odpowiednio wykorzystamy, żadne zadanie nie będzie stanowiło dla nas trudności. W jakiej kolejności zatem wykonywać działania? Zawsze zaczynamy od tych, które są w nawiasach. Następnie dzielenie lub mnożenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie. Jeśli te działania występują równocześnie, wykonujemy je od lewej do prawej. Po tej powtórce rozwiązanie tego zadania bez kalkulatora nie powinno być problemem.

Sprawdź również: Tylko matematyczne orły dadzą radę to obliczyć. Większość popełnia błąd

Jak rozwiązać zadanie matematyczne tylko dla tych, którzy byli najlepsi w klasie z matmy?

W tym przypadku nie mamy żadnych nawiasów, więc przechodzimy od razu do drugiego "etapu", czyli dzielenia i mnożenia. Oba działania występują, ale są rozdzielone dodawaniem. Zaczynamy więc od lewej strony i dzielimy 7 przez 7, co równa się 1. Następnie mnożymy 7 przez 7 i otrzymujemy 49. Po tych działaniach nasze zadanie wygląda następująco: 7 + 1 + 49 - 7. Wszystkie działania są równoważne, więc wykonujemy je od lewej do prawej strony.

  1. 7 + 1 = 8
  2. 8 + 49 = 57
  3. 57 - 7 = 50

Oznacza to, że poprawnym wynikiem naszego działania jest 50. Udało ci się to rozwiązać bez kalkulatora?

Zobacz też:

​Ta zagadka tylko na pierwszy rzut oka wydaje się banalna. Większość internautów podaje zły wynik

​Zagadka dla matematycznych orłów. Jeśli nie uważałeś w szkole, nie masz szans

​Chodziłeś na wagary na matematyce? Nie dasz rady rozwiązać tej zagadki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: matematyka