Reklama
Reklama

Zrobisz idealne loki bez wałków i lokówki. Wszystko, czego potrzebujesz, masz w domu

Rajstopy wykonane są z materiału, który bardzo szybko się pruje. Z tego powodu często wystarczy zaledwie jedno założenie, a będą już do kosza. Lepiej jednak powstrzymaj się od wyrzucania ich. Wykorzystasz je do zrobienia pięknej fryzury.

Cienki materiał rajstop sprawia, że ciężko je utrzymać w dobrej kondycji. Jeśli mamy to szczęście, że nie pójdzie nam oczko, to i tak po dwóch lub trzech użyciach powstają na nich nieestetyczne przetarcia. W efekcie po czasie mogą zacząć się rozpruwać i nie będą zdatne do noszenia.

Zamiast je wyrzucać, daj im drugie życie. Z pomocą starych, poprutych rajstop zrobisz piękne loki bez użycia ciepła. Małym nakładem pracy będziesz wyglądać jak gwiazda.

Dlaczego warto robić loki bez użycia ciepła?

Loki bez użycia ciepła przez ostatni czas robią w internecie furorę. Nie ma się co dziwić, to metoda, która jest całkowicie bezpieczna dla włosów. Nie naraża ich na zniszczenia wywołane działaniem wysokiej temperatury. Uchronimy je więc od rozdwajnia się, łamania, przesuszenia czy puszenia.

Dodatkową zaletą robienia loków bez użycia lokówki czy prostownicy jest oszczędność czasu. Zawinięcie włosów na specjalny wałek, rajstopy czy pasek od szlafroka zajmuje o wiele mniej czasu od klasycznego kręcenia. Zrobimy to zaledwie w 15 minut, a w przygotowanej konstrukcji wystarczy pozostać na parę godzin, np. kładąc się spać. Na robieniu fryzury z użyciem gorąca możemy spędzić nawet do godziny.

Czytaj także: Idealna fryzura bez wydawania fortuny. Tę maseczkę do włosów zrobisz za kilkanaście groszy

Tak zrobisz efektowne loki z użyciem rajstop

Zgodnie z panującym trendem ostatnio w internecie można było oglądać włosomaniaczki kręcące włosy na skarpetach czy paskach od szlafroka. Z tego powodu w drogeriach zaczęły pojawiać się przeznaczone do tego wałki. Nie musisz ich jednak wydawać fortuny i ich kupować, żeby twoje włosy wyglądały pięknie.

Możesz po prostu wykorzystać do tego stare rajstopy. Wystarczy, że w okolicy bioder zarówno z prawej, jak i lewej strony przetniesz materiał. Następnie załóż rajstopy na głowę, a włosy przełóż przez wycięte otwory. Pasma owiń wokół zwisających nogawek, a na końcu zwiąż je ściśle gumkami.

Tak przygotowane włosy zawinięte na rajstopach pozostaw na całą noc. Rano delikatnie odplącz kosmyki. Powstałe loki spryskaj lakierem, aby efekt utrzymać na dłużej.

Zobacz też:

To imię dzięki serialowi było hitem w PRL-u. Dziś znów zyskuje na popularności

W ten sposób samodzielnie przyciemnisz brwi. Henna nie będzie już potrzebna

Wyjmij z kuchennej szafki i owiń stopy. Po 30 minutach będą idealnie gładkie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | włosy