Reklama
Reklama

Oczka w rajstopach więcej cię nie zaskoczą. Wystarczy, że zapamiętasz ten sposób

Oczko to zmora każdej kobiety, która kiedykolwiek nosiła cienkie rajstopy. Założenie ich w chłodne dni to konieczność, jeśli planujemy ubrać się w spódnicę. Jak się okazuje, można bardzo łatwo uniknąć powstawania dziur. Wypróbuj ten patent, a oczko w rajstopach nigdy więcej cię nie zaskoczy.

Rajstopy wykonywane są zazwyczaj z cienkiego materiału, który bardzo łatwo naruszyć. Wystarczy chwila nieuwagi, zahaczenie paznokciem, zapięciem od spódnicy czy buta i powstaje “oczko". Dziura ciągnie się zazwyczaj wzdłuż nogi, przez co ukrycie jej jest niemalże niemożliwe.

Dziura w nowych rajstopach to nie tylko nieestetyczny wygląd, ale także konieczność zakupu nowej pary. Niezależnie od tego, czy kosztowały 10 zł, czy 100 zł, dziura zawsze się zrobi. Aby uniknąć wpadki i nie musieć kupować kolejnych rajstop wykorzystaj tę domową metodę z zamrażalnikiem.

Zrób to, a rajstopy już nigdy nie będą mieć dziury

Aby rajstopy już więcej nie puściły oczka, przed ich pierwszym nałożeniem powinno się umieścić je w zamrażarce. Przed tym warto je delikatnie zwilżyć niewielką ilością wody. W niskiej temperaturze powinny spędzić co najmniej kilka godzin.

Po odczekaniu wyjmujemy rajstopy, a następnie czekamy, aż się "rozmrożą". Zajmie to chwilę, więc lepiej nie odkładać tej czynności aż do momentu ubierania się i wychodzenia z domu. Gdy będą już miękkie, możemy je zakładać na swoje nogi.

Sposób z mrożeniem rajstop robi furorę na mediach społecznościowych. Okazuje się, że korzystają z niego także gwiazdy takie jak Kendall Jenner, Beyonce czy Michelle Obama.

Czytaj także: Użyj tego przed wyjściem z domu. Zabezpieczysz buty przed przemoczeniem

Czy rajstopy trzeba mrozić za każdym razem?

Okazuje się, że nie. Rajstopy wystarczy zamrozić tylko raz, a ich wytrzymałość zwiększy się na stałe. Dzięki bardzo niskiej temperaturze włókna materiału zostają wzmocnione. W efekcie nie ma szans na to, aby powstała dziura czy nieestetyczne zaciągnięcia.

Zabiegu nie trzeba więc powtarzać przy każdym zakładaniu. Właściwości mrożonych rajstop utrzymają się nawet po praniu.

Zobacz też:

Dodaj do kawy i zmiksuj. Skutecznie budzi i dodaje energii

​Nie wyrzucaj butelki po keczupie. Wykorzystaj ją do smażenia naleśników

Dodaj odrobinę do wody i umyj nią podłogę. Mrówki nie wejdą do domu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki