Reklama
Reklama

Użyj tego przed wyjściem z domu. Zabezpieczysz buty przed przemoczeniem

Mróz, śnieg czy deszcz to trudne warunki szczególnie dla naszych butów. Zimowa pogoda nie rozpieszcza, dlatego warto się przed nią dodatkowo zabezpieczyć. Jeśli chcesz, aby twoje buty wytrzymały więcej niż jeden sezon, spróbuj sprawdzonych sposobów, które stosowały już nasze babcie. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że każde buty, które ubierzesz w zimę, poradzą sobie w trudnych warunkach.

Przemoczone buty to jedno z najmniej przyjemnych uczuć, z którymi musimy pogodzić się zimą. Poznaj sposoby na skuteczną impregnację obuwia, dzięki którym zabezpieczysz swoją ulubioną parę przed trudnymi warunkami.

W jaki sposób dbać o buty zimą? Zwróć uwagę na kilka elementów

Zanim przejdziesz do inwestowania w środki chroniące buty, sprawdź, czy na pewno wiesz, w jaki sposób ich używać. Warto pamiętać, że jeśli nie zastosujesz kilku ważnych zasad, nawet najlepsze środki nie poradzą sobie z utrzymaniem butów w dobrym stanie.

Pierwszym z zaleceniem, do których należy się stosować przed nałożeniem wybranego przez siebie specyfiku na buty, jest upewnienie się, że są one czyste i suche. Dopiero po oczyszczeniu z soli czy błota oraz dokładnym wyschnięciu są gotowe do impregnacji.

Czytaj również: Buty na zimę okazały się za ciasne? W ten sposób szybko je rozciągniesz

Natomiast podczas aplikowania impregnatu warto pamiętać, aby najmocniej skupić się na rejonie szwów i zagięć. To właśnie tam najczęściej dochodzi do zniszczeń spowodowanych przez warunki atmosferyczne.

Babcine sposoby na impregnację obuwia. Potrzebne składniki znajdziesz w domu

Wiele z nas wybiera do impregnacji obuwia chemiczne środki, które sprzedawane są w sklepach. Często mogą one nas wiele kosztować. Z tego powodu warto najpierw spróbować domowych sposób na ochronę butów.

Jednym z najpopularniejszych naturalnych impregnatów jest mleko. Wystarczy czystą i miękką szmatkę namoczyć w chłodnym mleku, a następnie dokładnie za jej pomocą natrzeć cholewkę. Tak przygotowane obuwie można potem dodatkowo przetrzeć połową surowego ziemniaka. Dzięki temu obuwie będzie odporne na przemakanie i zniszczenia.

Zobacz także: Spryskaj tym podeszwy butów, a zimą unikniesz upadku na lodzie

Do zabezpieczenia obuwia dobrze sprawdzi się również zwykła wazelina. Najlepsza będzie taka bez dodatkowych barwników i zbędnych dodatków. Wystarczy za jej pomocą natrzeć skórzane obuwie.

W przypadku zamszowego obuwia niezwykle przydatna może być z kolei skórka od banana. Wystarczy, że za pomocą jej wewnętrznej strony przetrzesz delikatnie powierzchnię buta.


 

Zobacz też:

Masz w łazience taką zasłonę prysznicową? Lepiej ją wyrzuć, jest szkodliwa dla zdrowia

​Pij przed śniadaniem. Poprawisz odporność i pozbędziesz się boczków

Tyle możesz schudnąć, regularnie jeżdżąc na rowerze. Sprawdź, ile kalorii spalasz w godzinę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: domowe sposoby | triki