Reklama
Reklama

Zapomnisz o odciskach na stopach na całe lato. Wypróbuj ten tani, domowy sposób

Odciski na stopach to częsta przypadłość kobiet. Sprzyja im niewygodne obuwie, otyłość i wady postawy. Te małe zrogowacenia są bolesne i nieestetyczne, a wyeliminowane, często powracają. Nasze babcie miały na odciski swoje domowe sposoby. Nie dość, że skuteczne to jeszcze tanie i bezpieczne.

Odciski na stopach, zwane też nagniotkami są bardzo podobne do zrogowaceń, jednak w przeciwieństwie do nich wytwarzają korzeń. To właśnie on powoduje bolesność, uciskając głębsze warstwy skóry. Odciski częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Sprzyja im tendencja do szybkiego rogowacenia skóry, niewygodne obuwie, otyłość, ciąża i wady postawy. Na szczęście można z nimi walczyć domowymi sposobami.  

Domowy sposób na odciski 

Nasze babcie o wizycie u podologa i laserowym usuwaniu odcisków mogły tylko pomarzyć. Były skazane na ludową wiedzę, która słusznie wskazywała, że wszelkie kwasy szybko zlikwidują nagniotki. Dlatego ich domowym sposobem na odciski był ocet jabłkowy. Aby ta metoda zadziałała, zwilż wacik octem jabłkowym i przyłóż w zmienione miejsce. Staraj się, by ocet nie dotykał innych części stopy. Wacik trzymaj przyłożony do odcisku przez kilka minut. Kwas zawarty w occie jabłkowym zmiękczy zrogowacenie i pozwoli pozbyć się odcisków. Litr octu jabłkowego to wydatek kilku złotych, a większość z nas z pewnością i tak ma go w domu. Użycie łyżeczki do zlikwidowania nagniotków nie uszczupli naszych zapasów, dzięki czemu oszczędzimy pieniądze na drogie maści czy plastry.  

Czytaj też: Spryskaj stopy tym kosmetykiem. Szybko zapomnisz o nieprzyjemnych problemie

Inne domowe triki na odciski 

Jeśli kwas wspiera pozbywanie się odcisków, warto sięgnąć po inne środki, które go zawierają. Tu nasuwa się natychmiastowe skojarzenie z kwaśną cytryną. Rzeczywiście, zadziała ona na nagniotki, ale żeby była skuteczna, wymaga dłuższego działania. Trik z cytryną na odciski polega na tym, że trzeba na niego poświęcić całą noc. Potrzebujesz nie całej cytryny, ale kawałka jej skórki o takiej powierzchni, by całkowicie przykrył nagniotek. Owiń ją bandażem, by nie odpadła i załóż na noc bawełnianą skarpetkę. Zabieg powtarzaj tak długo, aż odciski znikną.  

Innym domowym sposobem na odciski jest aspiryna. Zawiera ona kwas acetylosalicylowy, który zmiękczy twardy naskórek. Rozgnieć kilka tabletek aspiryny, a do powstałego w ten sposób proszku dodaj kilka kropel octu jabłkowego i wody tak, aby powstała pasta. Wetrzyj ją w odcisk, a resztę przytrzymaj na nim bandażem przez 10 minut. Po tym czasie pozbędziesz się nagniotka za pomocą pumeksu. Warto jednak zacząć od sposobu z samym octem, którego użycie będzie znacznie tańsze od domowej pasty z aspiryny.  

Zobacz też:

Rozświetla i wygładza skórę, a kosztuje grosze. Kupisz ją w każdej aptece

Dodaj kilka kropel do swojego kremu. Pożegnasz zmarszczki mimiczne i szarą skórę

Życzenia ślubne powinny być wyjątkowe. Sprawdź, czego życzyć młodej parze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja