Reklama
Reklama

Spryskaj stopy tym kosmetykiem. Szybko zapomnisz o nieprzyjemnych problemie

Już niedługo upalne dni dadzą o sobie znać stopom. Te części ciała są narażone na pocenie, co skutkuje ich ślizganiem się w butach. Jest to dość dużym problemem, szczególnie gdy zakładamy szpilki. Na szczęście istnieje domowy sposób, aby temu zaradzić. Wystarczy spryskać nogi popularnym kosmetykiem do włosów.

Wraz z majem rozpoczął się sezon na imprezy okolicznościowe, w tym wesela. Niemal każda kobieta ubiera na tę uroczystość szpilki, które nadają jeszcze większej elegancji danej stylizacji. Niestety nie zawsze noszenie takiego obuwia jest wygodne

Częstym problemem w noszeniu szpilek jest zsuwanie się obuwia ze stopy. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Może to być spowodowane zbyt śliskim wnętrzem butów lub spoconymi stopami. Z pomocą przychodzi lakier do włosów

Trik z lakierem do włosów na ślizgające się stopy w butach

Na ślizgające się stopy w butach zalecamy zastosowanie lakieru do włosów. Dzięki lepkiej konsystencji przykleja się do wnętrza obuwia i stóp, a więc utrzymuje je na miejscu. Jak użyć tego kosmetyku?

Wystarczy, że przed założeniem butów, spryskamy stopy lakierem do włosów i poczekamy do momentu, aż wyschną. Pamiętajmy, że taki trik działa maksymalnie kilka godzin. Właśnie dlatego warto wziąć ze sobą na imprezę małą puszkę tego kosmetyku. 

Jak zapobiegać ślizganiu się stóp w butach?

Już teraz warto pomyśleć, jak zapobiegać ślizganiu się stóp w butach, aby w pełni korzystać z uroków lata i nadchodzących uroczystości. Co zatem należy zrobić?

Gdy zacznie się lato, unikajmy smarowania stóp olejkami nawilżającymi i balsamami. Takie kosmetyki powodują śliskość, a nawet tarcie, przez co zwiększamy ryzyko wystąpienia pęcherzy. 

W przypadku stóp ze skłonnościami do pocenia się warto zastosować talk. Wystarczy wsypać proszek do wkładek butów. Dzięki niemu pot zostanie wchłonięty, a wilgoci nie będzie we wnętrzu obuwia. 

Pamiętajmy również o tym, aby zakładać "oddychające" buty. Jeśli będą dobrze wentylowane, to te części ciała pozostaną suche. 

Zobacz też:

Tłuste włosy przestaną być problemem. W ten sposób odświeżysz je bez mycia i suchego szamponu

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | pielęgnacja