Reklama
Reklama

Zapomnij o suchych piętach latem. W ten sposób nawilżysz je za grosze

Sezon letni powoli nabiera rozpędu, dlatego to już ostatni moment, aby przygotować swoje stopy do odkrytego obuwia. Niestety dla wielu osób suche pięty są prawdziwą zmorą. Warto więc dowiedzieć się, jak można im zaradzić. Na szczęście można to zrobić za pomocą domowych sposobów, na które nie trzeba wydawać fortuny. 

Suche i pękające pięty to dość powszechny problem, który uwidacznia się po sezonie zimowym, tuż przed startem okresu letniego, gdy każdy z chęcią zaczyna zakładać klapki i sandały. Jak poradzić sobie z suchą skórą na piętach? Z pomocą przychodzą tanie i jednocześnie skuteczne sposoby. 

Przygotuj pięty na sezon klapek i sandałów 

Przyczyn suchej i popękanej skóry na piętach należy upatrywać w różnych kwestiach. Między innymi może to być nadmierne rogowacenie naskórka, przesuszenie skóry, praca stojąca, problemy zdrowotne, niewłaściwe obuwie czy nieprawidłowa pielęgnacja.  

W okresie zimowym, kiedy na stopach przez większość czasu są skarpetki, problem suchych pięt nie zawraca nikomu głowy. Schody zaczynają się w momencie, kiedy chcemy założyć na stopy sandały bądź klapki. Popękana skóra wygląda nieestetycznie, dlatego warto odpowiednio wcześnie poświęcić jej uwagę.  

Regularna pielęgnacja stóp przez cały rok to podstawa. Ponadto warto poznać przyczynę takiego stanu rzeczy. Co jednak w przypadku, gdy nie poświęciło im się należytej uwagi, a lato już nadeszło? Spokojnie i na to znajdą się sposoby. W dodatku nie trzeba wydawać na nie fortuny, ponieważ wymagają one użycia środków, które większość z nas posiada w domu. Wobec tego, jak poradzić sobie z suchymi piętami? 

Przeczytaj także: Spryskaj stopy tym kosmetykiem. Szybko zapomnisz o nieprzyjemnych problemie

Domowe sposoby na suche pięty 

Na suche, lecz niepopękane pięty sprawdzić może się wymoczenie stóp w ciepłej wodzie z sokiem cytryny. Wystarczy około 15 minut takiej kąpieli, aby stan skóry na stopach uległ poprawie. Po takim zabiegu należy dobrze osuszyć stopy, a następnie nałożyć na nie krem nawilżający. Dobrym rozwiązaniem może być również peeling cytrynowy, a więc proste połączenie cukru z sokiem z cytryny.  

Popularnym i chętnie stosowanym sposobem na suche pięty jest niezawodna soda oczyszczona, która świetnie sprawdza się również w wielu innych zabiegach. Jak wykorzystać ją w przypadku pięt? Wystarczy zamoczyć stopy w ciepłej wodzie połączonej z dwoma łyżkami sody.  

W celu nawilżenia i zregenerowania suchej skóry na stopach warto również wypróbować kąpiel w wodzie z siemieniem lnianym. Zawarte w nim oleje działają nie tylko zmiękczająco na naskórek, ale również i ochronnie.  

Zobacz też:

Umyj, obierz, zetrzyj i nałóż na włosy. Będą lśniące i nawilżone

Ten sposób makijażystek zapewnia błyskawiczny efekt liftingu. Wystarczy namalować trzy kropki

Zamiast dawać do ciasta, wylej to na głowę. Koleżanki pozazdroszczą ci fryzury

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja