Reklama
Reklama

W Wigilię koniecznie włóż to pod talerz. Nie zabraknie ci pieniędzy przez cały kolejny rok

Wigilijny wieczór obfituje w różnego rodzaju przesądy. Nie brakuje również tych, które mają nam pomóc się wzbogacić w zbliżającym się roku i sprawić, że unikniemy kłopotów finansowych. Jeden z nich wymaga włożenia pewnego elementu pod talerzyk i wcale nie chodzi tu o sianko! Sprawdź, co przygotować na wigilijnym stole, aby zadbać o pomyślność finansową swoją i swoich gości.

Według dawnych ludowych zwyczajów kolacja wigilijna to najlepsza okazja, aby zadbać o pomyślność i dostatek na nadchodzący rok. Wystarczy, że włożymy jedną rzecz pod talerzyk, aby nie musieć martwić się o finanse w najbliższej przyszłości. Podpowiadamy, co umieścić na wigilijnym stole, by cieszyć się dostatkiem w 2024 roku.

Włóż to pod talerz w Wigilię, a w przyszłym roku nie zabraknie ci pieniędzy

Na wigilijnym stole zgodnie z tradycją powinno się znaleźć 12 potraw, ale także opłatek, świąteczna świeca i wiele innych elementów. Często pod obrus wkładamy również sianko. Jednak jeżeli chcemy, zapewnić sobie i naszym gościom dostatek w nadchodzącym roku, powinniśmy również pamiętać o jednej rzeczy, którą należy umieścić pod każdym talerzem. Dzięki temu zapewnimy sobie i innym bogactwo na następne 12 miesięcy.

Okazuje się bowiem, że jeśli chcemy przyciągnąć pomyślność finansową, musimy pod talerzyki włożyć symbolicznego pieniążka o dowolnym nominale. Według niektórych wierzeń moneta ma sprawić, że pieniądz będzie trzymał się danej osoby przez cały rok. Jednak, aby to się spełniło, musimy dopilnować kilku kwestii.

Czytaj również: Gwiazdy chwalą się choinkami. Które świąteczne drzewko jest najładniejsze?

Moneta pod talerz w Wigilię? Pamiętaj o tych zasadach

Jeżeli chcemy, aby dobra wróżba związana z monetą się spełniła, musimy przestrzegać kilku reguł. Dzięki nim przyszły rok będzie dla nas o wiele bardziej udany finansowo niż aktualny.

Oto zasady, o których warto pamiętać w wigilijny wieczór, jeżeli chcemy wypróbować wróżbę z monetą:

  • Pieniążki pod talerzyk powinna wkładać gospodyni lub gospodarz.
  • Moneta musi być tajemnicą, aż do końca kolacji wigilijnej. Jeżeli ktoś znajdzie ją wcześniej, może stracić szansę na bogactwo.
  • Im wyższy nominał monety położymy pod talerzykiem, tym lepsza przyszłość finansowa nas czeka. Jednak pamiętajmy, że nie mogą być to banknoty.
  • Przygotowując wigilijny stół, należy zadbać o to, by był udekorowany na czerwono i złoto, kolory te oznaczają bowiem bogactwo i szczęście
  • Warto podczas wieczerzy mieć przy sobie symboliczną ilość pieniędzy, co dodatkowo pomaga zapewnić pomyślność finansową.

Chcesz, by pieniądze zostały z tobą dłużej? Nie zapomnij włożyć tego do portfela

Natomiast jeśli chcemy, by bogactwo utrzymało się przy nas na dłużej, powinniśmy również zadbać o ty, by jeden szczególny element znalazł się w naszym portfelu. Jest on już głęboko zakorzeniony w naszej tradycji.

Mowa tu oczywiście o łusce z karpia spożytego podczas wigilii, która włożona do portfela i noszona w nim cały rok, ma przyciągać pieniądze. Z racji tego, że nie u wszystkich właśnie ta ryba gości na świątecznym stole, to zdarza się, że karpie łuski są rozdawane bliskim i znajomym.


Zobacz też:

Spódnica Pauliny Sykut-Jeżyny to hit lata. Idealna na komunię i chrzciny

Ten manicure budzi kontrowersje. Nosi go Julia Wieniawa

Samoopalacz zostawił zacieki? Wystarczą 2 składniki z kuchennej szafki, by szybko go zmyć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: święta | rodzina