Reklama
Reklama

W tym roku to będzie hit wśród prezentów komunijnych. Chrzestni już odkładają pieniądze

Wkrótce rozpocznie się sezon komunijny 2024. Wiele osób zastanawia się nad idealnym prezentem na tę szczególną okazję. Co jest obecnie hitem wśród rodziców chrzestnych? Wyjaśniamy, jaki oryginalny pomysł może zdominować tegoroczne uroczystości.

Pierwsza komunia święta to uroczystość katolicka, w czasie której wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię. Wielkimi krokami zbliża się sezon komunijny w Polsce. Zwykle uroczystości odbywają się w maju, ale czasem dzieje się to już w kwietniu. Niezmiennie jednak zaproszeni goście zastanawiają się, co wręczyć dziecku z tej okazji. Wyjaśniamy, jaki prezent stał się prawdziwym hitem wśród rodziców chrzestnych.

Kontrowersyjne prezenty komunijne. Co wybierają goście?

Sezon komunijny dla wielu osób łączy się nie tylko z radością, ale i ogromnym kłopotem. Zaproszeni na uroczystość goście zastanawiają się bowiem, co wręczyć w prezencie dziecku. Zakup samego podarunku wiąże się też oczywiście ze sporym wydatkiem. Dawniej stawiano przede wszystkim na prostotę i nawiązywano prezentem do religijnego aspektu uroczystości. Wręczano więc dzieciom przede wszystkim dewocjonalia.

Po dziś dzień jest to sprawdzony prezent, ale często też wybiera się biżuterię czy po prostu wręcza pieniądze. Hitem były i są również rowery, konsola do gier, smartfon czy inne urządzenia elektroniczne. Kiedyś chętnie wybierano na tę okazję zegarek, jednak dziś jest to już prezent nieco zapomniany.

W najgorszej sytuacji zdecydowanie są rodzice chrzestni, od których oczekuje się największego prezentu komunijnego. Z tej okazji decydują się czasem na oryginalne i kosztowne pomysły, na przykład quady, co wzbudza kontrowersje. Niektórzy ostrzegają, że drogie podarunki przysłaniają duchowy aspekt tego wydarzenia.

Czytaj też: Takie jeansy nosiły nasze babcie. Dziś znów królują w sieciówkach i na ulicach 

Hit wśród rodziców chrzestnych. Taki prezent wręczają dzieciom

Niektórzy rodzice chrzestni poszli o krok dalej i pomyśleli o przyszłości swojego chrześniaka czy chrześniaczki. Pojawił się trend, który obecnie przoduje wśród rodziców chrzestnych, a dotyczy... kont oszczędnościowych. Goście zakładają je dzieciom i zobowiązuje się do wpłaty na konto oszczędnościowe określonej kwoty miesięcznie. W ten sposób chcą zabezpieczyć finansowo chrześniaka czy chrześniaczkę.

Warto jednak pamiętać, że finansowanie dziecka nie jest ich obowiązkiem. Doskonałym prezentem, który po latach będzie przypominał o tym ważnym wydarzeniu, będzie równie dobrze pierścionek, łańcuszek czy kolczyki. Każdy powinien wybrać prezent na miarę swoich możliwości.

Zobacz też:

Idealna sukienka na wesele dla pań po 50-tce. Nosi ją żona Pazury

W tym roku zastąpią klapki. Są bardziej eleganckie i nadają się nawet do biura

W PRL-u stosowali ją wszyscy. Łagodzi podrażnienia i koi skórę po opalaniu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: komunia | rodzina