Reklama
Reklama

Używasz takich gumek do włosów? Lepiej szybko je wyrzuć, a włosy ci podziękują

Dbając o swoje włosy, nie tylko musimy zatroszczyć się o stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, ale także używać gumek, które nie będą pogarszały kondycji naszych kosmyków. W sklepach mamy do wyboru wiele akcesoriów, jednak nie wszystkie są korzystne dla włosów, a niektóre mogą im znacznie zaszkodzić. Podpowiadamy, jakie gumki do włosów wybierać, a których unikać, aby cieszyć się długimi i zdrowymi kosmykami.

Jeśli chcemy mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy musimy o nie odpowiednio dbać. W tym celu nie tylko powinniśmy stosować kosmetyki dopasowane do naszych potrzeb, ale także wybierać akcesoria, które nie będą niszczyły włosów. Warto więc wiedzieć, jakie gumki do włosów kupować, aby nie wyrywały i nie plątały naszych kosmyków.

Tych gumek nie warto kupować - mogą zniszczyć twoje włosy

W sklepach nie brakuje różnego rodzaju akcesoriów do włosów. Kupując gumki, możemy wybierać pomiędzy różnymi kolorami, zdobieniami i kształtami. Jednak często zdarza się tak, że te najbardziej ozdobne gumki do włosów, mogą być najbardziej szkodliwe dla naszych kosmyków.

Według specjalistów powinniśmy między innymi unikać tzw. gumek sprężynek, które kilka lat temu cieszyły się ogromną popularnością. Jednak pomimo swojej sławy nie są one dobrym wyborem dla naszych włosów, ponieważ plastikowy materiał oraz zawiły kształt gumek przyczynia się do tego, że kosmyki się plączą. W dodatku przy ściąganiu tego typu gumek bardzo łatwo jest sobie wyrwać włosy.

Kolejnym produktem, którego lepiej nie kupować, jest gumka z metalowym łączeniem. Wynika to z tego, że element z metalu bardzo szybko się wygina i zaczyna zahaczać o nasze włosy. W rezultacie nietrudno o pourywane pasma oraz dodatkowe zniszczenia włosów. Tak samo jest w przypadku bogato zdobionych gumek do włosów, które swoimi elementami również mogą zahaczać i wyrywać kosmyki.

Czytaj również: Jak dobrać fryzurę do swojego kształtu twarzy? Odejmiesz sobie lat i zbędnych kilogramów

Jakie gumki do włosów wybrać? Te produkty będą najlepsze

Jednak nie brakuje także gumek do włosów, które nie pogarszają kondycji kosmyków i będą idealne nawet dla suchych i delikatnych fryzur. Warto zwrócić uwagę na jedwabne gumki, które nie wyrywają ani nie niszczą włosów. Są one pozbawione zdobień i mają gładki materiał, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla naszych kosmyków.

Jednak bardzo ważne jest w tym przypadku, aby kupować gumki, które są wykonywane z prawdziwego jedwabiu, zamiast tych, które są jedynie ich poliestrową podróbką. Dobrym wyborem są także satynowe gumki, które nie obciążają włosów, nie plączą ich oraz nie niszczą. Dodatkowo wyróżnia je ładny, elegancki połysk, dzięki czemu świetnie prezentują się na naszych włosach.

Oprócz tego warto zakupić także bawełniane frotki, które są bezpieczne dla naszych kosmyków i nie wyrywają ich przy ściąganiu. Na ostatnim miejscu plasują się proste gumki do włosów, nieposiadające żadnych zdobień, ani metalowych łączeń. Możemy z nich okazjonalnie korzystać, jednak zdecydowanie lepiej będzie zaopatrzyć się w jedną lub dwie porządne jedwabne czy satynowe gumki, które będą wytrzymałe i lepsze dla naszych włosów.

Zobacz też:

Medycyna estetyczna może poczekać. Zmarszczki wygładzisz za pomocą tego olejku

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | włosy