Reklama
Reklama

Czym spłukujesz odżywkę? Jeśli popełniasz powszechny błąd, musisz częściej farbować włosy

Prawidłowa pielęgnacja przy farbowanych włosach jest bardzo ważna. Jeśli nie zastosujemy pewnych zasad, to kolor szybciej wyblaknie. W związku z tym będziemy musieli częściej odwiedzać salon fryzjerski. Sprawdź domowe sposoby na przedłużenie trwałości farby na włosach.

Każda kobieta chce, aby kolor na włosach utrzymywał się jak najdłużej, niezależnie od tego, czy farbuje je u fryzjera, czy też samodzielnie w domu. Kolor zaczyna blaknąć przez różne czynniki środowiskowe tj. ciepło, słońce czy kąpiel w basenie.

Inną przyczyną jest niewłaściwa pielęgnacja, w tym nieprawidłowe mycie lub brak nawilżenia. Co zatem zrobić, aby nie farbować włosów zbyt często? Przedstawiamy kilka ważnych wskazówek. 

Mycie farbowanych włosów. Szampon ma znaczenie

Do farbowanych włosów powinniśmy używać specjalnych szamponów, które chronią kolor. Musimy zatem odstawić te zwykłe, wypłukujące farbę. Jakie zatem warto wybrać?

W drogeriach znajdziemy mnóstwo szamponów, przedłużających kolor, dedykowanych specjalnie dla włosów farbowanych. Warto wybierać te z najlepszym składem, które odpowiednio zadbają o skórę głowy. Polecamy też szampony ziołowe, skutecznie chroniące kolor. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Cienkie i rzadkie włosy to twoje utrapienie? Wzmocnisz je domowym sposobem za grosze

Prawidłowe spłukiwanie odżywki przy farbowanych włosach

Odżywki są również ważnym elementem w pielęgnacji farbowanych włosów. Okazuje się jednak, że nie tylko wybór tych z odpowiednim składem jest ważny, ale również to, czym je spłukujemy. Jak zatem prawidłowo spłukiwać odżywkę?

Odżywkę powinniśmy spłukiwać chłodną wodą. Tylko wtedy włosy będą odpowiednią oczyszczone i nawilżone. Ponadto łuska włosa zostanie szybko zamknięta, co zminimalizuje ryzyko utraty koloru. 

Z kolei gorąca woda otwiera łuskę włosa, tym samym wypłukując kolor. Pamiętajmy, że tylko dzięki spłukiwaniu odżywki ziemną wodą, łuska zostaje zamknięta. 

Produkty do włosów przedłużające trwałość koloru

Oprócz stosowania odpowiedniego szamponu i odżywki warto także kupić produkty do włosów, które przedłużają trwałość koloru. Jakie kosmetyki są szczególnie polecane?

Do włosów farbowanych polecamy produkty z filtrem UV, które ograniczają blaknięcie koloru i utlenianie. Warto wybrać olejek karanja i kokosowy. Kosmetyki te minimalizują uszkodzenia spowodowane przez ekspozycję włosów na słońce. Nie tylko chronią kolor, ale też skutecznie odżywiają włosy. 

Zobacz też:

Koniec z nudnymi, czarnymi rajstopami. Wiosną rządzi ten model

Slip dress nie wychodzi z mody. Model w stylu Joanny Opozdy będzie idealny na wesele

Usuniesz popękane naczynka za grosze. Wystarczy ten produkt z kuchennej szafki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uroda | włosy