Reklama
Reklama

Tyle wynosi idealna różnica wieku pomiędzy partnerami. Wiele osób może się zdziwić

Ludzie od dawna zastanawiają się, jaka jest najlepsza różnica wieku pomiędzy partnerami. Zdania na temat są podzielone. Popularna ekspertka od związków uważa, że przy wyborze małżonka powinniśmy kierować się sercem, ale jednocześnie przypomina, że istnieje stary wzór na podstawie którego możemy łatwo obliczyć wiek idealnej drugiej połówki.

Związki starszych mężczyzn z młodszymi kobietami wciąż budzą kontrowersje. Nie wspominając już o tych, w których to przedstawicielka płci pięknej ma wpisaną wcześniejszą datę urodzenia w metryce. Za najlepiej dobrane z reguły uważa się natomiast osoby w podobnym wieku. 

Czy jednak słusznie? Być może rówieśnicy na pierwszy rzut oka najbardziej pasują do siebie wizualnie, ale eksperci uważają, że to wcale nie takie duety mają szansę stworzyć najszczęśliwsze małżeństwa. Już dawno obliczono, ile powinna wynosić różnica wieku między partnerami.

To najlepsza różnica wieku między partnerami. Mężczyzna powinien być starszy

Właściwie już od 1901 roku wiadomo, jaka jest najlepsza różnica wieku między partnerami. Wtedy też w swojej książce "Her Royal Highness, Woman: And His Majesty Cupid" wyjaśnił to Max O’Rell. Mężczyzna podał uniwersalny wzór, na podstawie którego panowie powinni szukać sobie żony. 

Pisarz stwierdził, że najlepiej wybierać partnerkę, której wiek wynosi połowę ich wieku plus siedem lat. Wtedy relacja ma być najtrwalsza i najszczęśliwsza. 

Może cię zainteresować: Twój chłopak nosi takie imię? Powinnaś to wiedzieć, zanim za niego wyjdziesz

Ekspertka nie ma wątpliwości. To nie wiek jest najważniejszy w związku

Istnieje ogólny wzór, który pozwala określić idealną różnicę wieku między partnerami, lecz nie powinno się go traktować jako wyznacznik udanego związku. Przykłady wielu szczęśliwych małżeństw pokazują, że rówieśnicy także mogą być ze sobą szczęśliwi. Podobnie jak pary, w których to kobieta ma więcej lat od mężczyzny. 

Każdy związek to inna historia, doświadczenia i przeżycia. Nie powinno się więc patrzeć na ludzi wyłącznie przez pryzmat wieku, który jest przecież tylko jednym z wielu czynników potencjalnie wpływających na udane wspólne życie dwóch osób. Podobne zdanie na ten temat ma doświadczona ekspertka od związków, Susan Winter uważa, że ostatecznie "wiek jest tylko liczbą" a "dwie pasujące dusze mogą odnaleźć się bez względu na wiek [...]"

Choć wyliczony ponad 100 lat temu, miłosny wzór matematyczny wciąż może być aktualny i sprawdzać się w przypadku niektórych par, to "związki oparte na wzajemnym zrozumieniu mają szansę powodzenia" - powiedziała w rozmowie z portalem Independent.co.uk.

Czytaj również: Trend na TikToku sprawdzi trwałość twojego związku. Wystarczy 12 pytań

Zobacz też:

Medycyna estetyczna może poczekać. Zmarszczki wygładzisz za pomocą tego olejku

Już nie szorty. W tym roku modne będą spodnie w stylu Julii Wieniawy

To najmodniejsza kurtka sezonu. Idealna na chłodne dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: związek