Reklama
Reklama

To imię w przeszłości było hitem, ale teraz rodzice go nie lubią. Podobno jest zbyt babcine

To żeńskie imię ma w Polsce bardzo długą tradycję. W średniowieczu było prawdziwym hitem, później jego popularność stopniowo malała, a dziś jest już prawie całkiem zapomniane. Co prawda noszą je niektóre babcie, ale od początku obecnego stulecia rodzice praktycznie nie nadają go swoim córkom. Podobno jest zbyt staromodne, ale ma piękne znaczenie, więc jest jeszcze szansa na to, że kiedyś znów wróci do łask.

Na początku 2024 roku na polskich porodówkach furorę robią takie imiona dla dziewczynek jak: Zuzanna, Hanna, Pola, Laura, Liliana. Wiele z nich było popularnych w naszym kraju dekady, a nawet setki lat temu, co jest najlepszym dowodem na to, że trendy wracają. 

Być może jest więc i nadzieja na to, że rodzice kiedyś przekonają się do imienia Gertruda, które było hitem średniowiecza. Dość często można było usłyszeć o nim jeszcze na początku XX wieku. Nosi je wiele prababek i babć, ale teraz słuch o nim zaginął. Od 2000 roku nadano je w sumie tylko cztery razy - dwukrotnie w 2014 i 2017 roku.

Co oznacza imię Gertruda? Kojarzy się z silną i wojowniczą kobietą

Gertruda to imię, któremu najczęściej przypisuje się łacińskie pochodzenie od słowa "gertys" oznaczającego miecz. W Polsce nie robi aktualnie furory, ale wciąż jest bardzo popularne w Europie, zwłaszcza w krajach skandynawskich, a także w Austrii i w Niemczech. 

Możemy więc również wziąć pod uwagę jego pochodzenie germańskie. Wówczas też powinniśmy przyjąć , że imię Gertruda stanowi połączenie słów symbolizujących kobietę wojowniczą, dosłownie "silną w walce oszczepem". 

Imieniny Gertrudy są popularne w kalendarzu. Kiedy wypadają?

Imieniny Gertrudy są dość popularne w kalendarzu.Te najpopularniejsze obchodzone są 16 listopada. Poza tym imieniny Gertrudy wypadają również pod koniec zimy - 17 marca i latem w dniu 13 sierpnia. 

Może cię zainteresować: Rodzice coraz bardziej lubią to imię dla dziewczynki. oznacza wolność i kojarzy się ze znaną powieścią

Jaka jest kobieta o imieniu Gertruda? To numerologiczna czwórka

Gerturda to numerologiczna czwórka, a jak wiadomo, liczba ta patronuje osobom zaradnym i pracowitym, które w życiu cenią sobie rozwój osobisty. Kobiety o tym imieniu twardo stąpają po ziemi, są ambitne, ale w drodze do sukcesu nie szukają dróg na skróty. 

Doceniają wygodne życie, ale mają dobre serce i potrafią oszczędzać, więc przy realizacji własnych planów starają się nikomu poważnie nie zaszkodzić. Gertrudy są osobami rodzinnymi i lojalnymi wobec przyjaciół, którym zawsze chętnie pomagają. Są wierne, a ponieważ cenią sobie w życiu stabilizację, rozwodzą się niezwykle rzadko. 

Szczęśliwym kamieniem jest tym przypadku Szmaragd. Natomiast znaki zodiaku, które najlepiej pasują do imienia Gertruda to:

  • Koziorożec
  • Panna
  • Byk

Czytaj również: To imię w PRL-u biło rekordy popularności, choć powstało przez pomyłkę. Dziś jest nieco zapomniane

Zobacz też:

Mity dotyczące odchudzania. Na te dietetyczne pułapki wiele osób daje się nabrać

Śpisz w ten sposób? Uważaj, bo możesz mieć więcej zmarszczek

Jak uratować przesuszone słońcem włosy? Wystarczy prosty domowy zabieg

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina | parenting