Reklama
Reklama

Rodzice coraz bardziej lubią to imię dla dziewczynki. Oznacza "wolność" i kojarzy się ze znaną powieścią

To piękne imię dla dziewczynki jest bardzo popularne za naszą zachodnią granicą. Od wieków robi furorę również w krajach Skandynawskich, ale polscy rodzice do niedawna wcale nie nazywali tak swoich córek. Sytuacja zmieniła się jednak w 2014 roku i od tego momentu coraz częściej można usłyszeć o nim na porodówkach w naszym kraju.

Lotta to krótkie i piękne imię dla dziewczynki, które robi furorę w Niemczech, Szwecji czy Finlandii, ale w Polsce nie jest popularne. To zagraniczny odpowiednik imienia Karolina, który do niedawna wielu osobom kojarzyło się wyłącznie z przerabianą w szkole powieścią J. W. Goethego, ponieważ nosiła je jedna z najważniejszych bohaterek "Cierpień młodego Wertera". 

Od kilku lat zaczął pojawiać się jednak i na naszych rodzimych porodówkach, ponieważ rodzice w naszym kraju zaczęli doceniać mniej oczywiste imiona dla dzieci o pięknym znaczeniu. W 2014, 2021 i 2022 roku imię Lotta w Polsce nadawano dwukrotnie. Natomiast w 2017 i 2020 roku otrzymywały po trzy dziewczynki. Czas pokaże, czy zadomowi się u nas na dłużej, czy też  okaże się jedynie chwilową modą.

Imię Lotta ma piękne znaczenie. Na świecie nadaje się je od wieków

Dziewczęce i wdzięczne imię Lotta pochodzi z języka niemieckiego, ale poza krajem za naszą zachodnią granicą popularne  jest również w Austrii,  krajach skandynawskich oraz we Francji. Ma germańskie korzenie, a jego historia sięga wielu stuleci w przeszłość. 

Lotta oznacza "wolność", kojarzy się więc ze swobodą, niezależnością i nieposkromioną siłą ducha. W Szwecji rodzice często traktują je jako zdrobnienie imienia Charlotta, podobnie w Finlandii, choć tam częściej używany jest wariant "Lotte".

Czytaj również: To imię oznacza zwycięstwo. Noszą je silne i pewne siebie kobiety                

Kiedy wypadają imieniny Lotty? W samym środku lata

Imieniny Lata zostały uwzględnione w kalendarzu. Wypadają w samym środku lata, w dniu 5 lipca, a więc tuż po Dniu Niepodległości Stanów Zjednoczonych, który obchodzony jest przez Amerykanów dzień wcześniej.

Może cię zainteresować: To imię w PRL-u biło rekordy popularności, choć powstało przez pomyłkę. Dziś jest nieco zapomniane                

Jaka jest kobieta o imieniu Lotta według numerologii? To wulkan pozytywnej energii

Lotta to numerologiczna 5, najbardziej żywiołowa i niestała spośród wszystkich liczb. Kobiety o tym imieniu są otwarte na zmiany, ciekawe świata, spragnione nowych wyzwań oraz przygód. Są kreatywne i inteligentne. Nie dla nich jest jednak stabilna posada na etacie. Zamiast tego, wolą po prostu cieszyć się życiem. Są spragnione ciągłego ruchu iragną wycisnąć z każdego dnia, jak najwięcej po to, by na starość niczego nie żałować. 

Lotta jest uduchowiona i ma wielu adoratorów, jednak nie spieszy się przed ołtarz. Ślub na ogół bierze po 30-tce, często z przyjacielem, któremu ufa w stu procentach i który jest gotów być jej niezawodnym kompanem podróży po różnych zakątkach świata. Największą wadą Lotty jest jej niestałość. Bywa również impulsywna i niełatwo jest ją zadowolić.

Szczęśliwy kamień przypisany Lotty to fluoryt, natomiast znaki zodiaku, które najlepiej pasują do tego imienia to:

  • Bliźnięta
  • Waga
  • Wodnik
  • Strzelec

Zobacz też:

Ten kolor włosów wybrała Julia Roberts. Będzie hitem lata dla pań 50+

Kupisz go w każdej aptece za 5 zł. Niewiarygodne, jak szybko rosną po nim włosy

Ta sukienka na wesele przyciągnie wszystkie spojrzenia. Podobną wybrała Ewa Wachowicz

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina | parenting