Reklama
Reklama

To imię oznacza zwycięstwo. Noszą je silne i pewne siebie kobiety

Tak ma na imię żona Davida Beckhama, księżniczka koronna Szwecji, a także jedna z najpopularniejszych królowych w historii Wielkiej Brytanii. Wszystkie Wiktorie cechują się silnym charakterem, są wytrwałe, pracowite i mają doskonały zmysł obserwacji. W końcu imię Wiktoria oznacza zwycięstwo. Jakie jest pochodzenie tego imienia i co jeszcze warto wiedzieć o kobietach, które je noszą?

Imię Wiktoria zostało w Polsce nadane jako imię pierwsze 1296 razy pierwszej połowie 2023 roku. Jak więc widać, cieszy się w naszym kraju sporą popularnością i jest chętnie wybierane przez rodziców dla ich córek. Co warto o nim wiedzieć?

Wiktoria – znaczenie i pochodzenie imienia

Wiktoria to imię pochodzenia łacińskiego. W języku tym "victoria" oznacza "zwycięstwo". Już Rzymianie nazywali tak swoje córeczki — bogini Victoria była zaś personifikacją zwycięstwa i militarnej potęgi Cesarstwa Rzymskiego. Przedstawiano ją jako młodą, uskrzydloną dziewczynę, trzymającą w dłoni wieniec laurowy. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Wiktor. 

Czytaj też: Nosisz takie imię? To będzie dla ciebie dobry rok. Imię, które przynosi szczęście 

Kiedy Wiktoria obchodzi imieniny? Oto jej patronka

Kobiety o imieniu Wiktoria mogą wybrać do świętowania imienin jeden z kilku dni w roku, choć najczęściej składa im się życzenia 23 grudnia. Wtedy to obchodzono liturgiczne wspomnienie patronki pań o tym imieniu — świętej Wiktorii z Sabiny, znanej też jako Wiktoria z Rzymu. To męczennica chrześcijańska i święta Kościoła katolickiego, która pochodziła z patrycjuszowskiego rodu Sabinów.

Niewiele wiadomo o jej życiu, jednak zgodnie z legendą miała wyjść za mąż za Eugeniusza, który również pochodził ze znamienitego rodu, lecz nie był chrześcijaninem. Wiktoria - razem ze swoją przyjaciółką, świętą Anatolią, przyrzeczoną z kolei Tytusowi Aureliuszowi - odmówiły małżeństwa. Wiktoria została więc oskarżona przez narzeczonego o bycie chrześcijanką i stracona.

Wiktorie mogą świętować imieniny także w inne dni w roku: 24 marca, 20 maja, 12 sierpnia, 21 sierpnia, 8 listopada i 17 listopada.

Wiktoria – miłość, przyjaźń i predyspozycje zawodowe

Imię Wiktoria niesie ze sobą wibracje cyfry 7. Kobiety o tym imieniu są więc praktyczne, spokojne, zaradne i odpowiedzialne. Są jednak także pewne siebie, odważne i świadome własnych talentów. Na Wiktoriach zdecydowanie można polegać, a także zwierzać im się z sekretów. Są lojalne i nie zdradzą tajemnic swoich bliskich. Są też empatyczne i pomocne.

Przy pierwszym poznaniu mogą się wydawać nieco oschłe i zdystansowane. Jeśli jednak natrafią na odpowiedniego partnera, bardzo o niego dbają i są niezwykle kochające. Ponieważ mają artystyczne upodobania i zdolności, mogą sprawdzić się w zawodach związanych ze sztuką. 

Malarka, wokalistka, tancerka, projektantka mody czy graficzka - wszystko to zawody, w których Wiktoria doskonale się odnajdzie. Z uwagi na racjonalny umysł i niezwykłą charyzmę, Wiktorie sprawdzą się też na odpowiedzialnych stanowiskach. Mogą zająć się prawem czy biznesem, a także z powodzeniem prowadzić własną działalność. 

Zobacz też:

Nazywany jest zielonym złotem. Redukuje zmarszczki i wzmacnia włosy

Zamiast pić, wymocz w tym stopy, a będą gładkie jak jedwab

Kwaśna śmietana na suche włosy. Zmieszaj, nałóż i ciesz się efektami

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | rodzina